Urla

Urla Sanat Sokağı

Urla Sanat Sokağı’na Nasıl Gidilir?

Urla Sanat Sokağı , Urla’nın Merkezindeki meydandan sağa döndükten 20-30 metre sonra solda yer alıyor. Google’daki haritalarda Zafer Caddesi olarak da geçiyor.

Urla Sanat Sokağı’nda Neler Var?

Sonradan oluşan bir sanat çevresi olduğu için oturmuş bir konsept yok. Ancak Alaçatı Çarşısı ile kıyaslandığında daha organik diyebiliriz. Biz ilk görüşte ısındık.

Yaklaşık 200 Metre boyunca sağlı sollu sanat galerileri, atölye, sahaf,  hediyelik mağazaları, pastane, fırın, cafe ve lokal dükkanları bulabilirsiniz.

Urla Sanat Sokağı

Öğle Yemekleri

İrmik Hanım Pastanesi sokağın popüler noktalarından.  Biz dinlenmek ve bir şeyler içmek için İstifçi Cafe’yi tercih ettik.   Arkadaki geniş bahçesi oldukça ferah ve huzurlu. Fiyatların biraz pahalı olduğunu belirtelim ancak kesinlikle değecektir.

İstifçi

Akşam Yemekleri – Restaurant & Gastro Publar

Geceleri Urla Sanat Sokağı gündüz kalabalığını yitiriyor ama sokak ölmüyor. Ara sokaktaki restaurant ve barlar genelde geç saatlere kadar açık. Biz akşam yemeği olarak Vourla’yı seçtik. Genelde fix menü ve rezervasyon kabul ediyorlar. Ortalama menüler 100 TL’den başlıyor. Fırın Vourla ise sokak üzerinde pastane tipinde bir mekan.

Avlu, Kuyulu Cafe, öğle ve akşam yemekleri için tercih edebileceğiniz diğer mekanlardan.

Vourla

Hem öğlen hem akşam yemekleri için lokal lezzetleri farklı bir deneyimle tatmak için Hiç Lokanta ve Tadım Atölyesi‘ni de tercih edebilirsiniz. Fiyatları çok uygun olmasa da , zeytinyağının verdiği lezzetleri tattığınıza pişman olmayacaksınız.

Urla Devlet Tiyatrosu sokağın sonunda yer alıyor. Her devlet tiyatrosunda olduğu gibi burada da önceden epey bilet almanız gerekebilir. Oyunları internetten takip edebilir sezonda iyi oyunlar izleyebilirsiniz.

Sanatı akademik olarak özümlemek isteyenler cadde üzerindeki Urla Müzik Akademisi’nde ( UMA ) , resital dinletilerine katılabilir ve ileri seviye aletlerin atölyelerine eşlik edebilirsiniz.

UMA Bahçe

Sonuç olarak Urla Sanat Sokağı Urla’da Gezilecek Yerler listesinde en başlarda yer alıyor diyebiliriz. Bir gününüzü ayıracak kadar büyük ve etkinlik sahibi değil ancak Urla’ya uğradıysanız kesinlikle gezmelisiniz.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply