Foça

Foça’ya Nasıl Gidilir?

Yeni Foça ve Eski Foça’ya İzmir üzerinden gitmenin bir çok yolu var.  Bu yazımızda tüm yöntemleri ve rotaları paylaşmak istedik. Tüm yöntemleriyle Foçaya Nasıl Gidilir ?


Yeni Foça’ya Nasıl Gidilir?

Araçla Gidiyorsanız

Başlangıç noktanızın İzmir merkez veya Karşıyaka olduğunu varsayalım. Her koşulda Çevreyolundan veya Anadolu Caddesi’nden Çanakkale yönüne doğru gideceksiniz.

Ücretli Yol

Yeni Foça’ya Gitmenin En Yeni ve Hızlı Yolu : 21 Şubat 2020 Tarihinde açılan Çandarlı Çevreyolu’dur. Yenifoça Otoyolu olarak da bahsedeceğimiz bu yol İzmir Çevreyolu’nun devamı olup ışıksız bir şekilde Bayraklı’dan Yeni Foça Gencelli’ye kadar gelebilirsiniz. İzmir – Yeni Foça Otoyol Geçiş Fiyatı otomobiller için 26,50 TL’dir. (2021)Detaylı fiyat bilgisi için burayı tıklayınız.

Ücretsiz Yollar

Menemen’e gelmeden Ulukent sonrası (Karşıyaka’dan 4-5 Dk. Sonra)  Seyrek Yazan yol tabelalarını takip edin ve oradan sapın.  Bu rota sizi pamuk tarlalarının içinden, trafiksiz, ışıksız, keyif dolu bir yoldan götürecektir.  Kesinlikle bu rotadan gitmenizi öneririz.  Yolda Gerenköy, Maltepe, Kozbeyli veya Bağarası gibi köyleri ziyaret edebilirsiniz.

veya

Seyrek sapağını kaçırdıysanız görselde de görülen mavi ile işaretlenen rota ile klasik  bölünmüş yol ile Yeni Foça’ya ulaşabilirsiniz.  Yolda Sakıpağa Dinlenme Tesislerinde Mola verebilirsiniz.

2 Alternatif Mevcut

Yeni Foça’ya Metroyla Gitmek

İzban’a Binin, Biçerova İstasyonu’nda inin.  Halkapınar – Biçerova yaklaşık 50 Dakika sürmektedir. (Oturacak yer kollayın)

Hatundere istasyonunda 745 Numaralı otobüsler ile Yeni Foça Otogar’a gidebilirsiniz.  Otogar merkezdedir.

745 Sefer Saatleri

Yeni Foça’ya Dolmuşla Gitmek

Yeni Foça Dolmuş Saatleri

İzmir Şehirlerarası Otogar’dan Yeni Foça’ya minibüs seferleri mevcuttur. Dolmuş seferleri karşılıklı olarak 06.30’da başlayıp 18.30’da sona eriyor. Yeni Foça dolmuşları hakkında bilgi almak için 02328145073 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Eski Foçaya Nasıl Gidilir?

Araçla Gidiyorsanız?

Ücretli Yol

Eski Foça’ya Gitmenin En Yeni ve Hızlı Yolu : 21 Şubat 2020 Tarihinde açılan Çanakkale Çevreyolu’dur. İzmir – Foça Otoyol Geçiş Fiyatı otomobiller için 21TL’dir. Yaklaşık yarım saatte İzmir’den Foça’ya gidebilirsiniz. Detaylı fiyat bilgisi için burayı tıklayınız.

Ücretsiz Yol

Menemen’e gelmeden Ulukent sonrası (Karşıyaka’dan 4-5 Dk. Sonra)  Seyrek Yazan yol tabelalarını takip edin ve oradan sapın.  Bu rota sizi pamuk tarlalarının içinden, trafiksiz, ışıksız, keyif dolu bir yoldan götürecektir.  Bu rotada Gerenköy’e geldiğinizde sola dönerek yeni açılan dümdüz yol üzerinden Eski Foça’ya gidebilirsiniz.

veya

Seyrek sapağını kaçırdıysanız görselde gri ile işaretlenen klasik  rota ile Çanakkale yolu üzerinden Eski Foça’ya ulaşabilirsiniz.

2 Alternatif Mevcut
2 Alternatif Mevcut

Eski Foça’ya Metroyla Gitmek

İzban’a Binin, Hatundere İstasyonun’da inin.  Halkapınar – Hatundere yaklaşık 45 Dakika sürmektedir. (Oturacak yer kollayın)

Hatundere istasyonunda 744 Numaralı otobüsler ile Eski Foça Otogar’a gidebilirsiniz.  Otogar merkezdedir.

Eski Foça’ya Dolmuşla Gitmek

İzmir Şehirlerarası Otogar’dan Foça’ya minibüs seferleri mevcuttur.

Eski Foça Dolmuş Saatleri

İzmir Otogar ile Eski Foça Otogar arasında karşılıklı yapılan seferler aynı saattedir.

07:00
08:30
10:00
11:30
13:00
14:30
16:00
17:30
18:30
20:00

Eski Foça Dolmuşları Ne Kadar?

Otogar – Eski Foça Dolmuş Ücreti maksimum 18 TL’dir. Bindiğiniz & indiğiniz yere göre bu ücret azalır.

Eski Foça’ya Vapurla Gitmek

Konak – Karşıyaka üzerinden Foça’ya vapurla gidebilirsiniz. Bu seferler sadece yazın yapılıyor.
2020 Yılı Konak – Karşıyaka – Foça Vapur Saatleri
Konak Kalkış: 08.25
Karşıyaka Kalkış: 08.40
Foça Varış: 10.30

Akşam Foça’dan 19:30’da kalkan vapur , 21:25’te Karşıyaka ve Konak’a varıyor.

İzdeniz Foça Vapur Fiyatları: Tek Gidiş: 25 TL

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply