Urla

Beğendik Abi Lokantası Urla

Beğendik Abi Lokantası Urla.

Beğendik Abi Lokantası Urla’da yemek yenecek yerler denildiğinde bilinen birkaç mekan arasında yer alıyor. Beğendik Abi Urla , yerel lezzetleri tadacağınız önereceğimiz bir işletme.

Lokantanın Hikayesi

Mekanın işletmecileri eskiden şarküteri işletmekteymiş. Daha sonra Malgaca Pazarı’nda bir köfteci dükkanı açılır. (Yaklaşık 20 yıl önce). Daha sonra ailenin hanımı ev yemekleriyle işletmeye müdahil olmuş ve lokantaya döndürürler. Beğendik abi ismi, yemekleri yiyenlerin, sonrasında hislerine tercüman olması için belirlenmiş.
Mekan Malgaca Pazarı’nın Sanat Sokağı’na bakan arka girişinin orada.

Mekanın Girişi

Beğendik Abi Urla Menüde Neler Var?

Beğendik Abi Lokantası’nın malzemeleri büyük oranda yerel ürünlerden sağlanıyor. Her gün yaklaşık 30 yemek pişiyor. Öğleden sonra bazı yemekler tükeniyor. Esnaf lokantasından çok turistik bir mekan olsa da yine de geç saatlere kadar yemek yapılmıyor.

Beğendik abi Urla ot lezzetleri için ideal. Mekana Girişte seçip beğeniyorsunuz.

Siparişi girişte veriyorsunuz. Bazen sıra olabiliyor. Tüm yemekler belirli bir kalitede, o sebeple hepsini teker teker yazmaya gerek yok. Et tandır, çökertme, tavuk yemekleri, zeytinyağlı, Urla güveç, keşkek, sıcak otlu yemekler, çipohorta, mezeler ve mevsiminde tabi ki enginarlı yemekler. Urla’ya ilk kez geliyorsanız kesinlikle enginarlı bir lezzet tatmanız gerekir.

Beğendik Abi menüsü. Şevketi bostan sıcak servis ediliyor.
Şevketi Bostan ve Karnıyarık

Tatlı olarak kadayıflı muhallebi ve girit böreği tatlısı denenebilir.

Laz Böreğini andıran şerbetli tatlı.
Laz Böreği’ni Andıran Şerbetli Tatlı

Fiyatlar her yerde olduğu gibi burada da çok uygun değil. Biraz turistik bir mekan olduğu için kişi başı ortalama 75 TL civarı (2022) bir ücretle kalkabilirsiniz ancak değecektir. Mekanda alkol servisi yapılmıyor.
Beğendik Abi bir süre Alaçatı’da şube açtıktan sonra kapandı, Forum Bornova’da ise tek şubeleri aktif.

Beğendik Abi Rezervasyon ve menü.
Beğendik Abi Arka Bahçesi

Buraya gelmişken Urla Sanat Sokağı’nda neler yapabileceğinize göz atın.

You Might Also Like