Urla

Od Urla Menü ve Fiyatları

Sadece İzmir’in değil, Türkiye’nin son dönemde en turistik rotalarından Urla’da yemek yenecekler arasında değil, deneyimlenecek yerler arasında yer alıyor OD Urla. Çünkü size ağaçlar arasında, yerel lezzetlerin modern sunumlarıyla keyifli bir akşam geçirtmeye kararlı bir ekip var Odurla’da. Michelin rehberine giren Türkiye’deki ilk 10 restaurant arasında yer alan OD Urla’yı beraber keşfedelim.

Tüm Yeşillikler Bahçede Yetişiyor

Odurla Nerede?

Urla İskele ile merkez arasındaki ağaçlı yolun sağında kalıyor. Urla merkezden ve İzmir’den gelirken eski Topçu kavşağından İçmeler yönüne düz gidip sağa döndükten sonra bahçeler arasından ulaşılıyor.

Bahçe Tarafı

Od Urla ne Demek?

OD eski Türkçe’de ateş demek. Yemeklerin çoğu gerçekten geleneksel odun ateşinde pişiyor. Yakında açılan MA Urla ise, mekanın deniz restaurantı. Zaten MA deniz demek.

Odun Ateşinden Çıkan Pizza

Neden Popüler ? Ne Vaat Ediyor?

Bir mekanı popüler eden şey her zaman kalitesi değil. Samimiyeti veya özgün olması olabilir. Od Urla her ne kadar premium bir segmente hitap etse de, önüne mercedeslerle yanaşılan bir balık lokantası değil. Zeytin ağaçları arasında, genç ve okullu personelin sunum ve servisleriyle, bahçede yetiştirilen ve İzmir ağırlıklı yerel tatlardan oluşturulan özgün yemekler sunuyor.

Kokteyller Hem Lezzetli Hem İmza

Od Urla Sahibi

Sahibi şef Osman Sezener. 1982 doğumlu şefin ailesi Alsancak’taki Venedik Pizza’nın sahipleri. Burada yetişen ve tahsilini alan Sezener bir süre sonra hayali olan lokal bahçe ve deniz ürünlerini birleştirdiği mekanını açmış.
Urla fine dining restaurantları arasında Odurla şu an en popüleri konumunda.

Şef Osman Sezener Ara Ara Yemeklere Müdahele Ediyor

OD Urla Menü

Yemekler büyük porsiyonlu değil baştan söyleyelim. Şefler her yemeği bir sanat eseri gibi hazırlıyor. Öyle kaşıkla karıştırılıp ortaya konan tencere yemekleri yok. Ortaya 1-2 şey söyleyerek doymanız mümkün değil. Ancak tıka basa doymasanız da farklı tatları deneyimlemek, mideden çok gözü doyurmak için fazlasıyla yeterli bir menü var.

Levrek ve Od Bahçe Otlarından Sos Alakart Olarak 425 TL

Fix menü alabilirsiniz. Adı: Şefin Yolculuğu . Tadım menüsünde 8 farklı lezzet sırayla geliyor. Şefler tarafından tanıtılıyor.
Mutfak kenarında oturup şefleri yemek yaparken izleyebileceğiniz gibi bu menüyü bahçede de alabiliyorsunuz.

Şefin yolculuğunda balık, karides, küşleme, ahtapot gibi birçok ana yemek , bambaşka tatlarla servis ediliyor. Örnek: Pastırmalı Çipura, Narenciyeli Levrek, Asma Yaprağı Soslu Kuzu Küşleme

OD Urla Fiyatları

Şefin Yolculuğu tadım menüsünün 2023 Sonbahar fiyatı 2200 TL idi. Bu yazıyı okuduğunuzda bu fiyat tabi ki yükselmiştir. Bunların haricinde Odurla Kokteyl menüsü epey yaratıcı ve lezzetli. Kokteyl fiyatları ortalama 500 TL civarında. Başlangıç yemekleri de 250 TL ile 400 TL arasında değişiyor.

Ağız Yumuşatmak için Köz Biberli Sorbe (Soğuk servis)

OD Urla Konaklama

Restaurant’ın hemen yanında Odurla misafirhanesi yer alıyor. İtalyan Toscana bölgesini andıran bu tesiste konaklarken havuz imkanından da faydalanabiliyorsunuz.

You Might Also Like