İzmir Çevresi, Selçuk, Torbalı

İsabey Bağ Evi

Çok uzun yıllardır şarapçılık yapan Sevilen grubunun İsabey Bağları’nda açtığı İsabey Bağevi hem cafe & tadım, atölye, hem fine-dining restaurant hem de konaklama imkanı sunan doğa ile içiçe bir yaz-kış aktivite mekanı.

Ufak Bir Bağ

İsabey Bağevi Hikayesi

Nisan 2002’de açılan İsabey Bağevi, şarapseverlerin tadım yapacağı bir bağ rotası haline geldi. İsabey ismi ailenin büyük dedesinden geliyor.

İsabey Bağevi Nerede? Nasıl Gidilir?

İsabey Bağevi Menderes ovasında yaklaşık 50 dönüm arazide yer alıyor. Adnan Menderes Havalimanı’nın hemen arkasında ve İzban Cumaovası durağı’nın yanında yer alıyor. Yani İsabey Bağevine İzban ile toplu taşıma imkanıyla gidip dönebilirsiniz. Gece 00.00’e kadar İzban seferleri aktif.

Tadım ve Aperatif yiyeceklerin servis edildiği Lounge kısmı

İsabey Bağevi içinde bağlar var ancak asıl üretim yapılan Sevilen İsabey Bağları buraya 4-5 km mesafede. Gezilecek yer ise Bağevi’nin olduğu arazi. Bahçedeki dev çınar ağacı gerçekten fantastik.

İsabey Şarap Tadım ve Satış Fiyatları

Sevilen şaraplarının tadım atölyesi burada yapılıyor. Bina içinde pizza, peynir tabağı gibi yiyeceklerle birlikte tadım yapabiliyorsunuz. Bu kısma lounge ismi veriliyor. Pazartesileri kapalı.

İsabey bağevi şarap fiyatları normal market fiyatlarına göre ekstra uygun değil. Ancak tadım ve satış aşamasında içeriklerle ilgili birinci ağızdan bilgi alabiliyorsunuz. Sevilen İsabey Sauvignon Blanc ve Chardonnay popüler şaraplardan.

İsabey Bağevi Restaurant Menü

Bağevinin restaurant kısmı fine-dining tecrübesi sunuyor. Rezervasyonla gidilmesi önerilir. Özellikle kış döneminde akşam saatlerinde ahşap bina, şömine içinde bahçe manzaralı bir akşam yemeği keyifli olabiliyor. Akşam saatlerinde giderseniz koşuşturan çocuklara da denk gelme ihtimaliniz azalıyor. Yaz döneminde ise bahçedeki çınar ağacı etrafında yemek yiyebiliyorsunuz.

Bağevi restaurant menüsünde ara sıcak, başlangıç ve ana yemekler mevcut. Restaurant pazartesileri kapalı.

İsabey bağ evi konaklama

Bağevinde konaklama imkanı da sunuluyor. İsabey bağ evi konaklama fiyatları ve resimler için buradan ulaşabilirsiniz.

You Might Also Like