İstanbul, Uncategorized

İstanbul’a Yakın Tatil Rotaları: Doğayla İç İçe Ağva Tatili

İstanbul’dan Ağva’ya Nasıl Gidebilirsiniz? 

İstanbul’un Karadeniz kıyısında yer alan şirin tatil beldesi Şile, bir yanı dere diğeri ise deniz ile çevrili bir sahil kasabasıdır. Şile denildiğinde akla ilk gelenlerden Ağva ise hem İstanbul ve çevre illerle yakınlığı hem de muhteşem doğasıyla pek çok kişi için cazip bir tatil destinasyonu. Kentin kuzeydoğu köşesinde yer alan Şile, şehir merkezinden yaklaşık 110 km uzaklıkta. Ağva’da tatil yapmak isteyen ziyaretçilerin ise 40 km daha yol katetmeleri yeterli olur. Şile üzerinden yaklaşık 30 – 35 dakikada Ağva’ya ulaşım sağlamak mümkündür. 

Popüler bir tatil merkezi olmasının da etkisiyle Ağva’ya varmak için tercih edebileceğiniz pek çok ulaşım alternatifi bulunur. Bunlar arasında akla ilk gelenlerden biri de otobüs yolculuğudur. Dilerseniz İstanbul’dan Ağva’ya sık sık sefer düzenleyen İETT seferleri ile yolculuk yapabilirsiniz. Üsküdar’dan kalkan Ağva otobüsleri, haftanın 7 günü sabah 06.45 ila 22.00 arası ulaşım hizmeti sunar. 

İstanbul’dan Ağva’ya gitmek için tercih edilebilecek yöntemlerden bir diğeri de bölgeye özel araçla ulaşım sağlamaktır. TEM Otoyolu, E5 ve Beykoz olmak üzere üç farklı alternatif bulunur. Şile tabelalarını ve sapaklarını takip ederek Sarıgazi yönünde ilerleyebilirsiniz. İzmir tarafından Ağva’da tatil yapmak için yola çıktıysanız Kandıra sapağından sonra tabelaları takip etmeniz yeterlidir. 

Ağva’da Yapabileceğiniz Aktiviteler Nelerdir?

Şehir hayatının keşmekeşinden uzaklaşmak ve huzurlu bir ortamda doğayla iç içe olmak isteyenler, Ağva’da hafta sonu tatili yapmak için bölgeye akın eder. Doğal güzellikleri ve sunduğu farklı aktivite olanakları sayesinde Ağva’da tatil yapmak yılın her döneminde son derece keyifli. Tatilinize renk katmanızı sağlayacak aktivitelerden bazıları ise şunlar:

 • Dolunay partilerine katılmak
 • Göksu Deresi’nde safari yapmak
 • Mantar yürüyüşlerine katılmak
 • Yeşilçay Deresi’nde balık tutmak 
 • Ağva sahillerinde dalga sörfü

Ağva’da yapılacaklar elbette bunlarla da sınırlı değil. Bölgeyi ziyaret ettiğiniz döneme ve mevsim koşullarına bağlı olarak birbirinden keyifli etkinliklere katılma fırsatı bulabilirsiniz. Ağva’da tatil yaptığınız süreyi doğa gezileri, sportif ve kültürel faaliyetlerle zenginleştirmeniz mümkündür. 

Şehrin Kalabalığından Uzak Ağva’da Gezebileceğiniz Yerler

Muhteşem doğasıyla görenleri kendine hayran bırakan Ağva’nın gezip görmeye değer çok sayıda turistik bölgesi bulunur. Birbirinden temiz kumsalları ve eşsiz koyları ile öne çıkan belde, doğaseverler için ideal bir rotadır. Ağva otellerinde kaldığınız süre boyunca keşfedebileceğiniz bazı turistik bölgeler şu şekilde sıralanabilir: 

 • Ağva Plajı
 • Kurfal Altı Plajı
 • Kadırga Koyu
 • Hacıllı Köyü ve Şelaleleri 
 • Gürlek Mağarası 
 • Gelin Kayası
 • Saklı Göl
 • Akçakese Köyü

Muhteşem doğal güzellikleri kapsayan bir Ağva tatil rehberine sahip olduğunuz takdirde bölgeyi doyasıya keşfetme imkanı bulabilirsiniz. Mavi ile yeşilin benzersiz uyumunu yansıtan doğa manzaraları eşliğinde Ağva’da tatil yapmanın keyfi de bir başka. Hem ruhunuzu hem de bedeninizi dinlendirmek için Şile Ağva tatil yerleri arasından size hitap eden konaklama seçeneğini belirleyebilirsiniz. Dilerseniz bölgenin avantajlı konumundan yararlanarak tüm şehri adım adım gezebilir, İstanbul otellerinde konaklarken rüya gibi bir tatil deneyimi kazanabilirsiniz. 

Setur Güvencesi ile Ağva Otellerinde Yerinizi Ayırtın!

Setur, Ağva’da tatil yapmayı son derece avantajlı hale getirir. Farklı seviyelerde bütçelere hitap eden uygun fiyatlı konaklama alternatifleri ile keyifli ve konforlu bir tatil deneyimini herkes için erişilebilir kılar. Üstelik güvenli ödeme yöntemleri ile rezervasyon aşamasında kişisel verilerinizin gizliliği ön planda tutulur. Ağva otellerinde keyifli aktivitelerle dolu unutulmaz bir doğa tatili için “Mutluluğa giden yol tatilse Setur!”

You Might Also Like