Selçuk

Yedi Bilgeler Çiy Restaurant

Antik dönem bilgeliğinin 7 Temsilcisinden ismini alan Yedi Bilgeler Şarapçılık içinde yer alan Çiy Restaurant , Selçuk’ta yemek yenilecek iyi fine-dining mekanlarından biri.

Çiy İsmi Nereden Geliyor?

Çiy bildiğimiz anlamında soğuk havalarda yoğunlaşan su tanelerinden alıyor ismini. Nitekim bereketli ovada her daim çiy görülebiliyor.

Mekanda vale hizmeti yok. Zaten park sorunu da yok. Loş ışık, sakin müzikle yazın serin açık havanın keyfini çıkarırken kışın ise geniş iç mekanda oturabiliyorsunuz. Mekanın dış mekanı fazlasıyla hayvan dostu. Hatta yemek yerken çok sayıda kedi ve köpek size eşlik edebiliyor. Bu konuda hassasiyeti olanları uyaralım.

Çiy Menüsü

Menü tamamen şaraplarla uyumlu. Yemekler yerel tatlardan hazırlanıyor. Dolayısıyla mevsimsel olarak menü değişiyor. Restoranın temel felsefesi doğadan beslenmek. Farklı birçok lezzet, tüm halleriyle yemeklerde harmanlanıyor.

Menüdeki neredeyse her lezzette bir meyve dokunuşu var. Balık – kırmızı et fark etmeksizin bir erik, şeftali, limon lezzeti alabiliyorsunuz. Mercimekli vişneli kabak dolma, yanık limonlu kalamar, lavantalı domates salatası, incirli kuzu incik, üzümlü çığırtma bazı spesiyaller.

Şarap Tadımı ve Şarap Menüsü

Şarap tadım menüleri öğlen başlıyor ve akşam 17.00’e kadar sürüyor ve 60 TL’den başlıyor. 3 farklı şarap deneniyor.

Şaraplar genelde Denizli ve Selçuk bölgesinin üzümlerinden. Şişe şarap fiyatları 220 TL’den başlıyor.

Çiy Restaurant Fiyatları

Mekanda Soğuk, ara sıcak ve ana yemekler 4-5 alternatifle sunuluyor. Soğuklar 80TL’den, ara sıcaklar ortalama 90-100 TL’den başlıyor. Ana yemekler ise ortalama 160 – 180 TL civarlarında.

Çiy restaurant rezervasyon için buraya tıklayabilirsiniz.

Çiy ekibi kahvaltıyı sadece Vinifera otel misafirlerine sunuyor.

Çiy Restaurant Kahvaltı

You Might Also Like