Selçuk

Yedi Bilgeler Şarapları ve Vinifera Hotel

Yedi Bilgeler Şarapçılık , Vinifera Bağ Oteli , Çiy Restaurant hepsi aynı bölgede Yedi Bilgeler Bağları’nda yer alıyor. 2011 yılından beri şarap üretimi yapılan yer doğa içinde oldukça keyifli ve nezih bir ortam sunuyor.

Havuz kenarındaki kafeteryadan şarabınızı alıp bağı izleyebiliyorsunuz.

Yedi Bilgeler Nerede?

İzmir Selçuk merkezini geçtikten sonra Çamlık Köyü’ne gelip tren raylarını geçtikten sonra 1-2 dakika araba mesafesinde solda yer alıyor Yedi Bilgeler Bağları.

Yedi Bilgeler İsmi Nereden Geliyor?

Burası ismini antik dönemde yaşamış yedi farklı bilge isimden alıyor.

7 Bilgeler Kimlerdir ?

Felsefe ve bilim tarihinde Yedi Bilgeler’e giren kişiler değişkenlik gösteriyor. Ancak buraya ismini veren bilgeler özellikle bu topraklarla anılan kişiler. Bunlar arasında Khilon, Anaxagoras, Pythagoras, Heraklitos, Hipokrates, Bias, Thales, Solon sayılabilir.

Yedi Bilgeler Şaraphanesi

Bağ Bozumu Ağustos – Ekim arasında oluyor.

Yedi Bilgeler şarapları ile biliniyor. Üretim tesisi, bağlar ve şarap satışı direkt burada yapılıyor. Selçuk ve Denizli üzümleri tercih ediliyor. Cabernet Sauvignon, Merlot, Shiraz, Malbec, Chardonnay üzümleri burada yetişiyor. Ayrıca yerel üzümler de üretime katkıda bulunuyor.

Şarap Tankları

Yedi Bilgeler Şarap Fiyatları

Kırmızı ve beyaz şarap çeşitlerinin fiyatlarının şişesi 120 TL’den başlıyor. Tadımları Çiy restaurant’ta yapabiliyorsunuz. Yedi Bilgeler Şarap tadım ücretleri 60TL’den başlıyor.

Yedi Bilgeler Oteli: Vinifera Hotel

Yedi bilgeler şarap oteli ve bağ oteli olarak da bilinen Vinifera Hotel içinde farklı oda seçenekleri var. Ana bina olan büyük taş bina içinde birkaç tane oda var. Zemin katta ve balkonlu olmak üzere 2 farklı seçenek var. Odaların genişliği gayet yeterli, balkonlar ise direkt bağ manzaralı. Odaların üstünde ve avluda Yedi Bilgeler’e ismini veren kişilerin isimleri ve gravürleri yer alıyor.

Vinifera hotel‘in ayrıca havuz kenarında executive suit odaları var. Bunlar daha çok aileler tarafından tercih ediliyor. Odadan çıkıp direkt çimlere basabiliyorsunuz. Bu odalar havuzun da yanında. Havuzdan bağları da seyredebiliyorsunuz.

Ev Formatında Daireler

İzmir’de tercih edebileceğiniz sayılı bağ otellerinden biri burası. Otelin kahvaltısı da oldukça lezzetli Selçuk’ta kahvaltı yapabileceğiniz en güzel yerlerden biri.

Yedi Bilgeler Vinifera Hotel Kahvaltısı

Yedi Bilgeler Restaurant : ÇİY

Çiy restaurant , farklı yerel lezzetleri bir arada harmanlayan doğal menüsüyle biliniyor. Akşamüstü 17.00’e kadar şarap tadımı yapılıyor. Daha sonra soğuk, ara sıcak ve ana yemek seçenekleri olan menüden istediğinizi seçip kendinizi şeflere bırakıyorsunuz. Çiy restaurant fiyatları ve spesiyalleri için bu yazıyı okuyabilirsiniz. Şarap ve ana yemeklerle birlikte kişi başı ortalama 300 TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor.

Çiy Restaurant

Sonuç olarak özellikle izmirlilerin yılda en azından bir hafta sonunu Yedi Bilgeler’e ayırmaları ve pişman olmayacakları garantidir.
Şehir dışından gelenler ise otelde kalacak vakitleri yoksa da antik kent arasında buraya uğrayıp bir şarap tadımı sıkıştırabilir ve buranın atmosferini ve leziz şaraplarını tadabilir.

You Might Also Like