Selçuk

Efes Deneyim Müzesi Giriş Fiyatı

Efes Deneyim Müzesi 2023 yılında faaliyete başladı. Projeyi üreten özel bir firma. Dolayısıyla yüksek bir bütçe ve işinin ehli bir ekiple çok profesyonelce hazırlanmış muazzam bir deneyim Efes Deneyim Müzesi. Projeksiyon, ses ve 3 boyutlu mimari ile Efes tarihi anlatılıyor. Seslendirmeyi Selçuk Yöntem yapıyor.

İngilizce adı ile Efes Experience Museum. Hemen baştan söyleyelim bu yazı bir reklam değil.

Efes Deneyim Müzesi Nerede?

Ören yerinin içinde yer alıyor. Yani Efes Deneyim Müzesi, Efes Antik Kenti içinde. Dolayısıyla girmek için öncelikle antik kente giriş sağlamanız gerekiyor. İçeri girdikten sonra 200 metre ileride.

Efes Deneyim Müzesi Giriş Ücreti

Efes Deneyim Müzesinde müzekart geçiyor mu? Hayır. Efes Deneyim Müzesi giriş ücreti TC vatandaşları için 2023 yılı biterken 425 TL idi. Yabancılar için fiyat 2 katı. Ödemeyi deneyim müzesinin girişinde yapıyorsunuz. Kart geçiyor. Öğrenci indirimi yok.

Deneyim Müzesi Güzel mi?

Gelelim Efes Deneyim Müzesi gezmeye değer mi sorusuna. Başta söylediğimiz gibi bu yazı bir reklam değil o sebeple rahatlıkla söylenebilir ki evet gezmelisiniz.

Görevli gençler epey yardımsever ve hepsinin mekana özel uniformaları mevcut. Girişte size kulaklık veriliyor. 16 farklı dil seçeneği mevcut.

İçeri girince Selçuk Yöntem‘in seslendirmesiyle Efes tarihi en eski çağdan başlıyor. Daha sonra görevliler sizi bir sonraki odaya yönlendirip orda Roma Çağı ve en son Efes’in koruyucu tanrısı Artemis’in etkileyici odasına alıyorlar. Bu odada görsel, projeksiyon, heykel ve sis makinaları ile çok etkileyici bir deneyim yaşatılıyor.

Efes Koruyucusu Artemis

Sonuç olarak Efes Deneyim Müzesi çıkan ziyaretçilerinin tüylerini diken diken edebiliyor. Fiyat şüphesiz ki yüksek gelecektir ancak çıktığınızda buna değeceğini göreceksiniz. Selçuk gezilecek yerler ve yapılacaklar arasında ilk 10a girecektir.

You Might Also Like