Aydın, İzmir Dışı, Selçuk

Pamucak Sahili

Pamucak Sahili ile ilgili en ilginç olan şey Pamucak Plajı’nın İzmir ile Aydın sınırında olmasıdır. İzmir Selçuk’a bağlı olan Pamucak bölgesine en yakın yer Kuşadası’dır. Peki Pamucak Sahili denizi nasıl? Giriş ücreti var mı? Hepsi bu yazıda.

Pamucak Sahili Nerede?

Pamucak Sahili nerenin ve hangi ilçede yazının başında da belirttiğimiz gibi çok merak edilen bir soru. Burası İzmir Selçuk’a bağlı. Dolayısıyla Selçuk denize girilecek yerler diye sorulunca yanıtı Pamucak Plajı. Ancak burası Kuşadası ve Efes’e yakınlığı sebebiyle Pamucak Efes Plajı olarak da biliniyor. Ayrıca Kuşadası denize girilecek yerler arasında yer alıyor. Zaten konum olarak da İzmir – Aydın sınırında.

Pamucak Sahili
Pamucak Sahili

Ancak Pamucak ile ilgili büyüleyici olan aslında bu plajın Efes Antik Kenti önündeki sahilin zamanla dolmasıyla oluşması. Yani bu plaj bir liman şehrinin girişi.

Pamucak Sahili Ücretsiz mi?

Burası bir halk plajı. Dolayısıyla Pamucak Plajı giriş ücreti yok. Ancak belediyenin işlettiği Sahil Kafe’nin şezlong şemsiyelerinden yararlanabiliyorsunuz. 2023 yılı itibarı ile 2 Şezlong ve 1 şemsiye ücreti toplamda 100 TL.

Pamucak Plajı İmkanları

Pamucak’ta Duş Var mı? Soyunma Kabini var mı? Evet var. Belediyenin ücretsiz duş kabini ve soyunma odası var.

Pamucak Plajı Şezlong İmkanları

Ayrıca sahil kafe’de yeme içme imkanlarından yararlanabilirsiniz. Bazen plaj girişinde simit ayran satışı da oluyor.

Pamucak Sahili tuvalet imkanları ise belediyenin kafeteryasında ücretli. Ücretli olması şuursuzca kullanılmaması açısından oldukça mantıklı.

Pamucak Plajı Yorum Denizi Nasıl?

Pamucak Sahili
Pamucak Plajı

İzmir’in en güzel plajlarından biri Pamucak Sahili. Tamamen kumluk ve denizi epey sığ. Yüzme bilmeyenlerin epey tercih ettiği bir bölge. Deniz ılık. Kumsal çok geniş.

Pamucak plajı ile ilgili en olumsuz durum gelen kitlenin şuursuzca çöp bırakması. Bu konuda milletimiz maalesef çok acımasız. Plajın pis olmasının sorumluluğunu kimse belediyelere yükleyemez.

Pamucak Plajı Etkinlik ve Kamp İmkanları

Son dönemde müzik festivalleriyle ünleniyor Pamucak Plajı. Yapılan festivallerden biri What a fest. Ayrıca Pamucak’ta ATV safari yapılıyor. Okaliptüsland safari olarak bilinen yerde Okaliptüs ağaçları ve kumsal üstünde ATV & Buggy arabalarla safari yapılabiliyor. Bir diğer etkinlik ise çok yakında yapılan Selçuk deve güreşleri.

Kuşadası Kamp Yerleri
Pamucak Kamp İmkanı

Pamucak Plajı kamp alanları açısından çok verimli. Korumar tarafında ücretli kamp alanı olduğu gibi kendi aracınızla plajın herhangi bir yerinde de konaklayabilirsiniz. Ücretli kamp alanının adı Dereli Motel ve Kamping. Selçuk kamp alanları arasında popüler.

Pamucak Otelleri

Pamucak Otelleri arasında en popülerleri Palm Wings Ephesus, Richmond Ephesus, KoruMar Ephesus Beach, ve İslami otel olarak Hedef Beyt Otel sayılabilir.

Sonuç olarak Pamucak Sahili , Selçuk Gezilecek Yerler ve Yapılacak Şeyler arasında yer alıyor. Aracınız varsa ziyaret edin.

You Might Also Like