Selçuk

Nişanyan Otel Şirince

İzmir Şirince otelleri arasında epey fark yaratan bir otel Nişanyan. Sadece bir otel değil, Nişanyan Evleri olarak geçen birbirinden bağımsız evlerin oluşturduğu ufak bir mahalle gibi burası adeta. Nişanyan Otel’in en büyük özelliği servi ve kestane ağaçlarının arasındaki müthiş doğanın içinde kurulmuş olması.

Nişanyan Otel Nerede?

İzmir Şirince Köyü’nün en tepesinde bulunuyor Nişanyan Otel. Merkezden yürüyerek çıkması zor. Günübirlik turistlerin gezdiği bir noktada değil. Dolayısıyla Şirince’yi yukarıdan sakin yaşamak için iyi bir nokta.

Nisanyan Otel Ana Bina Odası

Nişanyan Otel Kimin?

Otele ismini veren tanınmış yazar Sevan Nişanyan. Kendisi Şirince için epey emek vermiş biri. Hatta bu yolda cezaevinde de kalmış. Ali Nesin Matematik Köyü’nde de emeği var. Nişanyan Otel’in diğer emektarı ise Müjde Tönbekici.

Nisanyan Otel Fiyatları

Ne Zaman Açıldı ve Hikayesi

Otelin faaliyetleri 1999’dan beri devam ediyor. Yıllar boyunca çevredeki evlere genişlemiş. Şu an 20 dönüm araziye sahip.

Nişanyan Evleri Nasıl?

Otelde konaklama birkaç farklı şekilde oluyor. Ana bina büyükçe bir köşk. Restoran ve resepsiyon da burada. Köşk evinde 5 oda var. Odaların hepsi ahşap yapıda doğal birer konak odası. Dolayısıyla lüks konforu değil tarihi ve sanatsal bir konaklama deneyimi yaşayabilirsiniz.

Nisanyan Otel Bahçeli Ev

Köşkün ilerisinde İlyastepe olarak bilinen otele ait ayrı 7 ev bulunuyor. Biraz daha pahalı olan bu evler direkt size ait oluyor. Dolayısıyla fiyatları daha yüksek. Her evin kendine özel banyosu, bazılarının mutfağı, çatısı, balkonu, seyir terasları var.

Otelin Başka Yapıları

Nişanyan Otelde mermerden yapılma bir yüzme havuzu, ufak bir Türk hamamı ve tüm Şirince’ye yukarıdan bakacağınız bir kulesi var.

Nisanyan Otel Hamam

Nişanyan Otel Konaklama Ücreti

Hiç bir oda ve ev birbirinin aynısı olmadığı için Nişanyan otel ücretleri değişiklik gösteriyor. Sezona göre de farklılık mevcut ancak Şirince otelleri arasında fiyat olarak en üst seviyede diyebiliriz. Ancak merkezde turistik bir konak yerine biraz daha fazla vererek burada daha sakin bir otel deneyimi yaşayabilirsiniz.

Otelin Yeme İçme İmkanları

Nişanyan Otel restaurant ve kahvaltı hizmeti de veriyor. Yemek hizmetleri ve servisi otelin mimarisi kadar iddialı değil ancak yerel lezzetleri tadabilirsiniz. Mezeler, et güveçler, balık ürünleri sunuluyor. Şarap menüsünde ise Şirince şarabı mevcut değil.

Şirince Kahvaltı Noktası: Nişanyan Otel

Nişanyan Otelin Kahvaltısı

Şirince kahvaltı noktası arayanlar için en iyi tercihlerden biri Nişanyan. Otel misafiri olmanıza gerek yok. Standart kahvaltısı gayet yeterli ve lezzetli. Otlu börek, pişi ve açık büfe içecek menüsü ile manzaraya karşı güzel bir köy kahvaltısı yapabilirsiniz.

Nişanyan Yemek Atölyesi

Nişanyan Yemek Atölyesi en az 4 kişi olacak şekilde yemek yapabileceğiniz bir deneyim. Lokal ürünler ile zeytinyağlı, güveç gibi yemekler yapabiliyorsunuz.

You Might Also Like