İzmir Dışı

Thassos Plajları

Thassos plajları ile ünlü bir ada. Çok sayıda doğal koy, beach club, halk plajı mevcut. Thassos’un denizi genelde sığ ve kumluk koylardan oluşuyor. Deniz sıcaklığı genelde ılık.

Kayda değer tüm plajları sizin için listeledik. Kesinlikle ayrıca bir rehbere ihtiyaç duymayacaksınız.

Kırmızı ile gösterilen plajlar en popüler ve ziyaret etmeye değer olanlar.

Limenas bölgesindeki Plaj , Beach Club ve Koylar

Adanın en kalabalık bölgesi olan Limenas etrafında yürüyerek bile gidilebilecek plajlar mevcut. 3-4 km mesafe içinde gidilebilecek plajlar:

La Scala Beach

La Scala Plajı

Şüphesiz adanın en popüler plaj mekanı La Scala Beach. Merkezden yürüyerek gitmek mümkün ancak mesafe olarak çok da yakın değil. La Scala Beach için giriş ücreti yok. Otopark imkanı var. İçeride farklı kategorilerde şezlonglar var. En arkadaki sakin bölümde şezlong ücretleri 4 euro. Bir sipariş vermeniz durumunda şezlong için ücret alınmıyor. Bira fiyatları da 4-5 Euro civarlarında. Mekanda aktif olarak bulunan DJ genelde lounge müzik çalıyor.

La Scala Beach

Papalimani Beach

Papalimani

Papalimani aileler için ideal sevimli bir koy. Denizi ve plajı kumluk. Şezlong kiralanabiliyor.

Glikadi beach

Plaj hemen yol kenarında kalıyor. Kendi ekipmanı olanlar için ideal olan sahilde şezlong kiralama imkanı da var. Glikadi plajı ağaçlar içinde oldukça güzel doğal bir koyda.

Agios Vasilios Plajı

Agios Vasillios Plajı’nda Günbatımı

Limanın sağında yer alan plaj ismini sahildeki ufak şapelden alıyor. Merkeze en yakın plaj.

Karnagio Beach Club

Halk plajı yerine daha sakin bir beach club arayanlar Limenas koyunun en ucundaki Karnagio’yu tercih edebilir. Denizi kumluk ve sığ. Otopark imkanı var.

Glifoneri Beach

Glyfoneri

Limenas’ın 7-8 km batısında yazlık sitelerin daha çok kullandığı bir plaj Glyfoneri. Plajın hemen arkasında bir taverna var. Öğle ve akşam yemekleri için ideal. Şezlongları da buradan sorabilirsiniz.

Pachis Beach

Konum olarak Skala Rachoniou’ya yakın plajda her türlü aktivite ve imkan bulunuyor.

Skala Rachoniou

Limenas ile arasında 11 km olan bu bölgede konaklıyorsanız halk plajını da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Aileler için ideal.

Doğu Thassos Plajları

Makriamos Beach

Limenas merkeze 2 km mesafedeki plaj çam ağaçları içinde yer alıyor. Makriamos Plajı bir otele ait ancak günlük plaj bedelini ödeyerek girebilirsiniz. Ücretler yüksek değil. Otopark ücretsiz. Oldukça sığ, sıcak ve kumlu bir denizi var.

Marble Beach

Marble Beach

Şüphesiz Thassos’un en popüler plajı. Plajın diğer ismi Marmara. Yani mermerden geliyor. Zaten plajın rengi ve taşlara baktığınızda, neden bu kadar popüler olduğunu anlıyorsunuz. Ufak mermer çakıllar gerçekten güzel bir deneyim sunuyor. Sahilden taş almamanız rica ediliyor ancak tabi ki hatıra olarak alabilirsiniz.

Marble Beach’e Nasıl Gidilir?

Limenas tarafından (merkez) giderken Makriammos tabelalarını takip edin. Oraya geldiğinizde toprak yoldan devam ederek Marble Beach‘e ulaşabilirsiniz. Yol çok iyi değil ancak her türlü araçla gidebilirsiniz.

Marble Beach’te giriş ücreti yok. Ücretsiz otopark mevcut. Şezlong ve şemsiyeler ücretli. Burayı yöneten işletmenin adı Saliara. Eğer giriş için sizden para talep eden olursa kesinlikle vermeyin. Şezlong ve şemsiye ücreti kişi başı 10 Euro. Bir içecek dahil.

Plaj her daim kalabalık olduğu için burada denize girip günün geri kalanını yakındaki Porto Vathi plajında geçirebilirsiniz.

Porto Vathy beach

Vathi Limanı Plajı

Marble Beach kadar popüler olmayan ancak kum rengi ona benzeyen daha sakin ve geniş bir plaj Vathi. Ayrıca Marble Beach’e 2-3 dakika mesafede. Tesis var ancak ağaç altı serbest yerleri de rahatlıkla bulabilirsiniz. Oldukça güzel bir koy.

Dikkat: Eğer Porto Vathi plajından , Golden Beach tarafına inecekseniz çok bozuk bir dağ yolu ile yaklaşık 25 dakika süren yolculuk yapmanız gerekecek. Aracınızın altı müsait değilse epey sorun yaşayabilirsiniz. Maalesef güneye inmenin daha iyi bir alternatifi yok. Bir diğer alternatif geri dönüp merkezden gitmek.

Golden Beach

Golden Beach

Thassos’un en popüler kumsallarından biri Golden Beach. Yaklaşık 5 km ile en uzun plaj. Plajın diğer ismi Avlakia. Plaj boyunca her türlü imkan var. Eğer sakin ve doğal bir koy yerine, deniz kum güneş konforu arıyorsanız ideal bir plaj. Çocuklu aileler tercih edebilir. Denizi sığ ve kumlu.

Golden Sand (Altın Kum Plajı)

Golden Beach’ın en sonundaki plaj Golden Sand olarak isimlendiriliyor. Skala Potamia‘da kalıyorsanız burayı tercih edebilirsiniz.

Paradise Beach

Çoğu turistik bölgede olduğu gibi Thassos’ta da bir Paradise Beach mevcut. Etrafında popüler bir yerleşim yeri olmayan koyda her türlü imkan var.
Paradise Beach’e gitmek için Kinira ile Aliki arasındaki yoldan sola sapmanız gerekiyor. Plaj eskiden nüdistler tarafından tercih ediliyormuş.

Plaja girişteki Niko’s Grill‘de şemsiye ve şezlong ücretleri 3’er Euro. 2 şezlong 1 şemsiye 7 Euro.

Aliki Beach

Alyki

Alikes veya Aliki Plajı Thassos’un en popüler rotalarından biri. Bir yarımada ve 2 tarafında bulunan plaj ile antik kent burayı farklı kılıyor. Genelde kalabalık olan plajda tüm imkanlar var. Denizi kumluk ve dalgasız. Tüm bir günü burada geçirebilirsiniz.

Alyki’de Bir Restaurant

Güney Thassos Plajları

Skidia Beach

Tesis bulunmayan koy, taşlık ancak çok sakin. Kalabalıktan uzaklaşmak isteyenler tercih edebilir.

Arsanas Beach

Manastırın altında yer alan bu koyda her türlü imkan var. Aliki taraflarında konaklıyorsanız tercih edilebilir.

Arsanas ve Livadi Plajlarının Yukarıdan Görünümü

Livadi Beach

Livadi Plajı

Arsanas Plajı tabelalarını takip ederken sağa saparak bu bakir koya ulaşabilirsiniz. Sahilde tesis yok. Dolayısıyla şezlong, şemsiye ve bar imkanı bulunmuyor. Ancak Thassos’ta kamping alanı arıyorsanız bu koy sizin için ideal. Akşam saatlerinde koy çok sakin oluyor.

Salonikios Beach

Salonikios Koyu

Adanın güneyinde yer alan Salonikios Koyu Astris Bölgesi’ne 2 km mesafede. Burası oldukça sakin ve doğal bir koy. Orman ve denizin buluştuğu, müzik ve betonun olmadığı bir plaj arayanlar için ideal. Otopark imkanı yok ancak aracınızı sahile yakın bir yere park edebilirsiniz. Koyda ufak bir işletme var, şezlong, şemsiye, yeme – içme ihtiyaçlarını karşılıyor.

Psili Ammos Beach

Psili Ammos Beach

Thassos’un en popüler plajları arasında olan Psili Ammos, Potos’a 4 km mesafede. Özellikle gençler için ideal.

Agia Anna

Psili Ammos Plajı‘nın yanındaki koy oldukça doğal ve sempatik. Şezlong ve şemsiye imkanı var.

Rosogremos Beach

Ziyaret etmeye değer plajlardan biri olan mekanda deniz suyu oldukça sıcak.

San Antonio Beach

Potos’un sol tarafındaki plaj çok geniş ve sakin. Oldukça kaliteli restaurantları deneyebilirsiniz. Plajın diğer ismi Agios Antonios.

Potos Beach

Potos’un halk plajında her türlü imkan var.

Pefkari

Çam ağacı anlamına gelen pefko kelimesinden ismini alan plaj oldukça geniş bir sahile sahip. Her türlü imkan mevcut. Limenaria ile Potos arasında yer alıyor.

Metalia Plajı

Plajın ismi maden bölgesinden geliyor. Denizi oldukça sığ. Çocuklu aileler için ideal.

Limenaria Beach

Limenaria Sahili

Thassos’un çoğu plajı gibi burada da kumluk plaj ve denizi , merkezi konum avantajıyla tercih edebilirsiniz. Bölgede çok sayıda otel ve tesis bulunuyor.

Trypiti beach

Tripiti plajı adanın güneybatısında kalıyor. Blue Dream Palaca Oteli’nin imkanlarını kullanabileceğiniz plaj oldukça geniş ve kumluk.

You Might Also Like