Alsancak

İzmir’in Tatlı Efsanesi: Reyhan Pastanesi

Reyhan Pastanesi Hakkında

Alsancak Reyhan Pastanesi İzmir’de 1965 yılında şimdiki yerinde kurulmuş. O zamanlar apartman değil müstakil Rum Evi imiş. Ancak bina bilinen evlerin aksine o dönem avangarde (öncü) bir mimariye sahipmiş. (Yaşı büyük olan okuyucularımız teyit edecektir)

Reyhan ismi nereden geliyor?

Mekan ismini Reyhan pastanesi sahibi olan Reyhan ailesinden alıyor.

Şimdi olduğu gibi eskiden de belirli bir zümreye yönelik, kaliteli hizmet veren mekanda üst katta piyano çalınırken yemek servis edilir ve dekorasyonu ile fark yaratan bir ortamı varmış. Hatta zeminde halısı olan dünyadaki sayılı pastanelerdenmiş.

Reyhan Pastanesi Nerede?

Reyhan Pastanesi Alsancak şubesi ile bilinir ve efsaneleşmiştir. Ancak daha sonra açılan şubeleri de var. Reyhan Pastanesi Bostanlı şubesi, Agora şubesi , Çeşme Ilıca şubesi olarak farklı yerlerde de hizmet veriyor.

Alsancak Reyhan Pastanesi , Plevne Bulvarı’nda , Gül Sokağı olarak bilinen popüler sokağın hemen karşısında. Önünde otopark imkanı bulunmuyor ve vale hizmeti yok.

Reyhan Pastanesi Lezzetleri

Reyhan pastanesi menü açısından oldukça özgün. Tabiki en önemli ürünleri Reyhan Pastaları ayrıca çikolataları da oldukça meşhur.

Rokoko, sükse, sandey, polovak, elevit, kanaş, isina gibi her yerde bulunmayan özel pastalar denenebilir. Bunlar ekstra soğuk olarak servis edilen pastalar. Dondurmalı pastalar olarak da biliniyor.

Reyhan Spesiyalleri

Diğer Reyhan pastanesi lezzetleri, ananaslı pasta, bergamotlu çay, sütten nescafe, mini pizza ve kanepeler. Oldukça lezzetli bu ürünlerden herhangi birini kesin denemelisiniz.

Reyhan Pastanesi Tuzlu Lezzetleri

Reyhan pastanesi kahvaltı servisi de veriyor. Kahvaltı haricinde yiyecek ve salata servisi yok.

Reyhan Pastanesi Fiyatları

Reyhan pastanesi pasta fiyatları 4 kişilik 75 TL’den başlıyor.

Bir dilim pasta ve bergamot çay ile keyifli ve kaliteli vakit geçirebilirsiniz. 1 dilim pasta iki demleme çay ortalama 45 – 50 TL civarında.

Bergamotlu Çay ve Kanaş Pasta

Reyhan Pastanesi İletişim

Reyhan Pastanesi Telefon: 444 7 946
Mekan aynı zamanda catering ve online sipariş hizmeti de veriyor.

You Might Also Like