Alsancak

Red Dragon Alsancak

İzmir’de uzak doğu yemekleri yenecek yer denilince akla en çok gelen yer Red Dragon Restaurant. Red Dragon Alsancak şu an İzmir’deki aktif Çin restaurantları arasında en eskisidir. Sadece Çin yemeği, sushi, noddle vs. yapan bir girişim değil, uzakdoğu kültürünü işletmenin her yerinde yansıtan bir yer Red Dragon. Özellikle İzmir’de turistlerin çok tercih ettiği bir nokta. Peki Red Dragon’un hikayesini biliyor musunuz?

Ne Zaman Açıldı – Hikayesi

Mekan Tamamen Uzakdoğu Dekorasyonu ile Süslenmiş

Red Dragon’un aslında ilk şubesini Ankara’da kurduğunu biliyor muydunuz? Mersinli işletme sahibi 1978’de Ankara’da mekanı açtıktan sonra İzmir’e taşınır ve 1983’te günümüzdeki Red Dragon Alsancak’ı aktif etmiş. Gittikçe büyüyen Red Dragon bir dönem 7 şubeye kadar ulaşmış ancak sonra bazılarını kapatarak işletme sahibi de devretmiş.

Red Dragon Alsancak Menü

İzmir Çin yemeği yemek için ideal bir nokta Red Dragon. Çin çorbalarını oldukça güzel yapıyorlar. Mısırlı Tavuk Çorba, Acılı ekşili çorba ile başlayabilirsiniz. Yemek olarak ise dilimlenmiş Pekin Ördeği, wonton, Çin Böreği, bademli tavuk oldukça lezzetli.

ve tabi ki Sushi… İzmir sushi mekanları arasında en çok bilinenlerden biri burası. Zaten İzmir’de sushi denilince belli başlı 7-8 işletme mevcut. Sushi menüsü zengin, fiyatlar tabi ki çok ucuz değil ama içerikleri sebebiyle bu normal. Kesinlikle yemeğinizi bir sushi türü ile renklendirmelisiniz.

Red Dragon hakkında bazı bilgiler.

  • Mekan aynı zamanda yeniyıl döneminde pekin ördeği siparişi alıyor.
  • Öğle menüleri akşam yemeğine göre oldukça ekonomik. Çorba, ana yemek ve tatlıdan oluşan menüler öğlen 15.00’e kadar geçerli.
  • İzmir içi Çin yemeği siparişi için paket servisleri var.
Bir Çin yemeği Klasiği: Şans Kurabiyesi

Tatlı olarak bal soslu kızarmış elma tatlısı deneyebilirsiniz. Elma olsa da kızarmış olduğu için hafif gelmeyebilir. Yemek sonrası Çin çayı ve şans kurabiyesi istemeyi de unutmayın.

Red Dragon Şubeleri

Zaman zaman değişse de 2023 itibarı ile Red Dragon şubeleri Alsancak haricinde Red Dragon Karşıyaka ve Red Dragon Bodrum olmak üzere servis veriyor.

Sonuç olarak Alsancak yemek yenecek yerler arasında Red Dragon oldukça iyi bir alternatif. Özellikle akşam yemekleri için.

You Might Also Like