Alsancak

Alsancak Swissotel İtalyan Restaurantı: Scappi

Swissotel çatısında muhteşem bir manzarada İtalyan yemekleri ve kokteyl mekanı olan Scappi son dönemde popüler. Öncelikle Alsancak date mekanları arasında ilk 3’e girecek bir alternatif. Aile ve iş yemekleri için de ideal. Peki İtalyan Restaurantı olan Scappi fiyatları, menüsü ve iyi – kötü yanları neler? Sizin için deneyimledik.

Mekanın İç Tasarımı

Scappi Restaurant Nerede?

İzmir Alsancak Swissotel’in çatısında yer alıyor. Nam’ı diğer eski Büyük Efes Oteli. Mekana Swissotel ana girişinden girebilirsiniz. Lobiden asansöre binip 8. kata çıkmanız gerekiyor.

Kokteyl Alanı

Scappi Hikayesi ve Sahibi?

2023 sonunda Swissotel Sky Bar ve Ekinox Restaurant’ın birleşimiyle oluşmuş burası. Dolayısıyla eski isimler artık yok sadece Scappi Restaurant var. Mekanın işletmesi yine büyük oranda Swissotel’e ait. Hatta çalışanların bir kısmı otel personeli. Hem yemek hem kokteyl mekanı. Açılış saati 18.00

Scappi Menüsü ve Fiyatları?

İzmir’de İtalyan Restoranı arayanlar için lüks bir alternatif Scappi. Menüsü çok büyük değil ama gayet yeterli. Popüler çoğu İtalyan yemeğini deneyimleyebilirsiniz. Şarap menüsü oldukça zengin ve çeşitli.
2024 başı itibarı ile şarap fiyatları şişe olarak ortalama 1300 TL civarı. Kokteyl fiyatları ise 400 TL. Ortalama yemek fiyatları da 500 TL civarında. Alternatif yemek lokasyonlarına göre fiyatların normal olduğu söylenebilir.

İtalyan Usulü İncik

Scappi Güzel mi? Eksileri ve Artıları

İzmir’de kaliteli bir restaurant, bir iş yemeği mekanı ve date mekanı arıyorsanız Scappi çok iyi bir alternatif. İlk olarak bir otel çatısında olması onu oldukça sakin ve korunaklı yapıyor. Ortam gayet nezih. Elegant bir dekorasyona karşı gayet samimi ve sıcak tasarımlar kullanılmış. Manzaraya ise en büyük kozu. Gün batımında çok iyi bir deneyim sunuyor.

Ravioli

Mekanın eksilerine gelecek olursak , bu seviyede bir mekan için personel ve servis biraz zayıf. Otel çalışanları olan genç personel kaynaklı bir eksiklik mevcut. Yemek lezzetleri ise standart. Yemekler daha sıcak servis edilebilir. İzmir’de pizzeria ve pasta açısından daha lezzetli alternatifler var.

Tiramisu Özel Sunumla Geliyor ve Oldukça Lezzetli

Sonuç olarak mükemmel lezzetli bir yemek deneyimi sunmuyor ama atmosfer ve kalite açısından Ristorante Scappi önü oldukça açık bir mekan. Teras masaları için rezervasyonu önceden yaptırmalısınız.

Alsancak’ta yemek yenecek yerler yazımızı da kesinlikle okuyun.

You Might Also Like