İzmir Çevresi, Manisa

Yanık Ülke Bağları

Yanık Ülke, İç Ege Bağ Rotası‘nın tam merkezinde yaklaşık 800 dönüm arazide kurulmuş bir şarap mabedi. Uçsuz bucaksız bağlar, şaraphane, mahzen, restaurant ve otelden oluşuyor. Yanık Ülke Bağları nasıl gezilir? ve detaylar bu yazıda.

Yanık Ülke Bağları Nerede?

Dev bir tepeye kurulu Yanık Ülke Bağları tam Kula girişinde yer alıyor. İzmir’den Yanık Ülke’ye gitmek ortalama 2 saat sürüyor.

Yanık Ülke Bağları
Bağa Aşağıdan Bakış

Yanık Ülke Bağları

Toprak Yapısı Nasıl?

Divril yanardağı’nın yakınında yer alan bağlar , toprak yapısı sebebiyle volkanik karakterlidir. Gerçekten de İtalya’daki Etna Yanardağı bölgesindeki toprakla benzerlik gösteriyor.

Yanık Ülke Bağları

Hasat Ne Zaman Yapılıyor?

Yanık Ülke Bağlarında hasat mevsimi Ağustos sonu ile Ekim sonu arasıdır.

Yanık Ülke Şarapları

Yanık Ülke Şarapları

Volkanik toprakların getirdiği bir farklılık, Ege ikliminin karasal iklimle birleşmesi ve yaklaşık 900 metre rakımda yer alan bağlardan üretilen Yanık Ülke şaraplarının en popülerleri şu şekilde.
Yanık ülke merlot, yanık ülke premium, yanık ülke öküzgözü, yanık ülke blush çeşitlerden bazıları. Yanık Ülke şaraplarının fiyatları ortalama ve üstü. Tadım ve satış yapılıyor.

Yanık Ülke Estet Restaurant

Yanık Ülke Restaurant

Estet Restaurant olarak da bilinen restaurant çok keyifli bir manzaraya sahip. Bağlara yukarıdan bakan bir tepede yer alan mekanın açık ve kapalı kısmı bulunuyor. Açık kısmında çimlerin üzerinde birbirine çok yakın olmayan masalarda çok güzel bir öğleden sonra ve gece geçirebilirsiniz.

Yanık Ülke Restaurant
Restaurant Kapalı Kısmı

Kapalı Restaurant kısmı ise kış dönemi iyi yemek ve şarap tadımı yapabileceğiniz aile, arkadaş ve etkinlik grupları için ideal. Restaurantta pizza dışında et yemekleri, şarküteri ve tatlılar servis ediliyor. Bahçede ise uygun dönemlerde barda servis yapılırken, sonbahar kış döneminde odun ateşi kenarında açık havada ısınma keyfini çıkarabilir şaraplarınızı yudumlayabilirsiniz.

Bahçeden Keyifli Bir Gece Manzarası

Villa Estet Bağ Oteli

Kula Yanık Ülke Bağları’nda konaklama fırsatı da var. Yanık Ülke Bağ Oteli olarak da bilinen Villa Estet Bağevi, Kula Otelleri arasında en elit seçenek. Otelin 16 odası bulunuyor. Detaylı bilgi ve rezervasyon için buradan bilgi alabilirsiniz.

Bahçe Oldukça Keyifli

Kula’ya Yanık Ülke ismini veren jeolojik oluşumları gezmek isterseniz Kula geopark yazımızı da hemen okuyun

You Might Also Like