İzmir Çevresi

Akyaka Maden İskelesi ve Maden Koyu

Maden İskelesi Akyaka’nın kafa karıştırıcı bir koyu. Azmak ile Halk Plajı’nın olduğu ana koydan bağımsız olarak 1 km ötede başka bir koy burası. Akyaka Maden Koyu‘nda halk plajı yok. Maden İskelesi olarak adlandırılmasının sebebi burada bir iskele bulunması. Koydaki tüm otellerin de kendine ait iskeleleri bulunuyor. Maden koyu otelleri ile biliniyor.

Akyaka Maden Koyu’nda Neler Var? Nasıl Gidilir?

Koy muazzam bir yeşillik alanla kaplı. Maden İskelesi bir mahalle olarak geçiyor ancak içinde bir market bile yok. Sadece özel bir site ve otellerden oluşuyor. Bir de mahalle camisi var. Akyaka merkezden buraya yürüyerek ulaşmak biraz zor olabilir ancak araçla sadece 2 dakikada ulaşabilirsiniz. Akyaka Orman Kampı’nın hemen yanında.

Maden Koyu Sarnıç

Maden Koyuna ismini veren bir iskele var. ( Maden İskelesi ) Eskiden kalma bir sarnıç da şimdi oteller arasında kalmış.

Maden İskelesi Koyu’nun Denizi Nasıl?

Koyu yine aynı şekilde buz gibi soğuk – sodalı su besliyor. Dolayısıyla denizi soğuk ve tuz oranı az. Koyda yüzerken yüzeyde çok üşürken, ayaklarınızın ve su altının çok daha sıcak olduğunu göreceksiniz. Bu çok ilginç bir durum olup çoğu denizde tam tersidir.

Akyaka Maden İskelesi Otelleri Neler? Fiyatları?

Maden İskelesi Mahallesi çok küçük olmasına rağmen birçok otel mevcut. Genelde hepsi pahalı tesisler. Gecelik konaklamaları 2021 yılı itibariyle oda başına 750 TL civarlarında. Akyaka Maden Otelleri ve denize girilecek yerler tavsiyeleri:

1 – İskelem Otel

Akyaka İskelem otel oldukça geniş. Adı üstünde bir iskele yapısı üstüne kurulu ve doğal olarak denize sıfır.

2 – Baga Otel

Bölgenin en romantik otellerinden Baga Otel’in kendine ait plajı var. Ayrıca ahşap iskeleler ve fileli güneşlenme alanları mevcut. Aynı zamanda Baga restaurant olarak da hizmet veriyor. 13 yaşından küçük çocukların alınmadığı otel tipik bir Akyaka Balayı oteli. Gecelik fiyatları sezona göre 800 – 1000 TL arasında değişiyor.

3 – Filika Otel

Akyaka Maden Filika hotel

Filika butik otel’in kendine ait bir iskelesi ve güneşlenme alanları mevcut. Akyaka’da günübirlik denize girmek isteyenlerin de tercih edeceği otelin günlük şezlong bedeli 35 TL.

4 – Göktürk Butik Otel

Tipik bir Akyaka Evi olan Göktürk Butik Otel oldukça elit bir hizmet sunuyor.