Dikili, İzmir Çevresi

Dikili’ye Nasıl Gidilir? Dikili Eshot Saatleri

İzmir Dikili merkeze en uzak ilçelerden biri ancak bu dezavantajdan çok Dikili’nin güzelliğini korumasını sağlıyor. Peki İzmir’den Dikili’ye nasıl gidilir? Dikili Aliağa Eshot saatleri ve Dikili dolmuşları ile Dikiliye nasıl gidilir tüm detayları bu yazıda.

İzmir Dikili Arası Kaç Km?

Dikili İzmir arası 115 kilometre. Özel arabayla giderseniz İzmir Dikili arası 75 dakika sürüyor.

Dikili’ye Nasıl Gidilir?

İzmir’den Dikiliye gitmenin birkaç yolu var. Biraz uzun sürebilse de eskiye göre Dikili ulaşım metodları çok daha iyi ve hızlıca. Otobüs, tren ve dolmuşla Dikili’ye gidilebilir. Peki en iyisi hangisi ? Tüm metodlar burada.

Dikili’ye Özel Araçla Gitmek

Kuzey Ege Otoyolu açıldıktan sonra İzmir’den ve Aliağa’dan Dikili’ye gitmek daha da hızlı oldu. Paralı olan otoyol ile 1 saatte İzmir’den Dikili’ye özel aracınızla gidebilirsiniz. Kuzey Ege Otoyolu geçiş fiyatları için bu yazıya sonra göz atın.

Kuzey Ege Yolu Arkeolojik Köprü

Dikili İzban Metro ile Gitmek

İzban ile son durak olan Aliağa’ya kadar gidebilirsiniz. Aliağa Aktarma Merkezi’nden 837 numaralı Dikili Aliağa Eshot otobüsleri ile Dikili Otogar ve diğer duraklara ulaşabilirsiniz. 837 sefer saatleri birazdan aşağıda.

Dikili’ye Belediye Otobüsü ile Gitmek

İzmir’den Dikili’ye direkt belediye otobüsü yok. Ancak toplu taşımada 1 aktarma yaparak İzmir’den Dikili’ye otobüsle ulaşabilirsiniz. Bunun için yukarıdaki yöntemdeki gibi İzban metro ile Aliağa’ya gidilir. Oradan 837 numaralı Dikili Aliağa Eshot otobüslerine binilebilir.

Dikili-Çandarlı Aliağa Otobüs Hattı Durakları

Dikili Aliağa Eshot Saatleri

Aliağa Dikili arasında çalışan belediye otobüsü (eshot) her 40 dakikada bir var. Dikili Aliağa eshot saatleri Saat sabah 06.00 ile gece 22.00 arasında karşılıklı çalışıyor. Tüm kalkış saatleri için sonra Eshot sitesinden 837 Aliağa Dikili eshot saatlerine bakılabilirsiniz.

Dikili’ye İzmir’den Otobüs ile Nasıl Gidilir?

İzmir Dikili otobüsleri otogardan kalkıyor. Ayrıca Dikili otogardan Dikili Manisa ve Dikili Balıkesir otobüsleri de kalkıyor.

izmir ulaşım metodları.

Dikili İzmir Otobüsleri Ne Kadar Sürüyor?

İzmir Dikili servisleri veya otobüsleri ortalama 2 saat sürüyor.

Dikili İzmir Otobüs Saatleri ve Dolmuş Saatleri

Her gün İzmir Otogar ile Dikili arasında sabah 07.00 ile 19.00 arasında karşılıklı olarak seferler düzenleniyor.

Dikili’ye Dolmuş ile Nasıl Gidilir?

Dikili dolmuşları İzmir Otogar’dan kalkıyor ve direkt Dikili Otogar’a kadar gidiyor. Otogardan binmek istemezseniz Aliağa İzban aktarma merkezinden de Dikili dolmuşlarına binebilirsiniz. Dolmuşlar otobüs şeklinde olduğu için direkt Dikili Otobüsleri olarak geçiyor.

You Might Also Like