Dikili, İzmir Çevresi

Çandarlı’ya Nasıl Gidilir?

İzmir Çandarlı merkeze çok yakın olmasa da Dikili ve Bergama’ya göre daha yakındır. Peki Çandarlı’ya İzmir’den nasıl gidilir? Tüm Çandarlı ulaşım metodları, Çandarlı Otobüs saatleri ve dahası kısa kısa bu yazıda. Hadi başlayalım.

İzmir Çandarlı Arası Kaç Km?

İzmir Çandarlı arası yaklaşık 90 kmdir. İzmir’den Çandarlı’ya gidiş ortalama 1 saat sürüyor.

Çandarlı Ulaşım Yöntemleri

izmir ulaşım metodları.

Çandarlı bir sahil kasabası olmasına rağmen ulaşım sadece karayolu ve demiryolu ile oluyor. Toplu taşıma ile Çandarlı’ya gitmek için en çok tercih edilenler izban ve eshot ile otogardan kalkan özel Çandarlı Otobüsleri’dir. Saatleri aşağıda yer alıyor.

Çandarlı’ya Özel Araçla Gitmek

Kuzey Ege Otoyolu açıldıktan sonra direkt paralı yoldan hızlıca Çandarlı’ya ulaşabilirsiniz. Eğer aracınız varsa diğer toplu taşıma metodlarını düşünmeyin. İzmir Organize Sanayi’den başlayan otobanın Çandarlı sapağından çıkarak maksimum 1 saatte Çandarlı’ya ulaşabilirsiniz. Kuzey Ege Otobanı geçiş fiyatları için bu yazıya sonra göz atın.

Çandarlı İzban Metro ile Gitmek

Aliağa’ya kadar İzban sonra Çandarlı Dolmuşları veya Eshot otobüsleri ile merkeze gidebilirsiniz. Aliağa aktarma merkezinden bineceğiniz otobüs numarası 837. Dikili Otobüsü ile binip Çandarlı’da istediğiniz durakta inebilirsiniz.

Eshot Otobüsleri İle Çandarlı’ya Gitmek

Dikili-Çandarlı Otobüs Hattı Durakları

Direkt İzmir’den yok. İzban ile Aliağa’ya gittikten sonra 837 numaralı Dikili Aliağa Eshot otobüsü ile Çandarlı’ya ulaşabilirsiniz. Otobüs rotası yukarıda yer alıyor. Çok fazla sürmüyor.

Çandarlı Eshot Otobüs Sefer Saatleri

Aliağa Dikili arasında çalışan belediye otobüsü (eshot) her 40 dakikada bir var. Dikili Aliağa eshot saatleri Saat sabah 06.00 ile gece 22.00 arasında karşılıklı çalışıyor. Tüm kalkış saatleri için sonra Eshot sitesinden 837 Aliağa Dikili eshot saatlerine bakılabilirsiniz.

Çandarlı’ya Özel Otobüs & Dolmuş ile Nasıl Gidilir?

Direkt İzmir Otogar’dan Çandarlı dolmuşlarına binebilirsiniz. Eğer İzmir Otogarı’na gitmek istemiyorsanız İzmir’de herhangi bir yerden İZBAN’a binin ve Aliağa’da inin. Oradan direkt Çandarlı servislerine binebilirsiniz. Nispeten büyük servisler olduğu için Çandarlı Otobüsleri diye de geçiyor. Kooperatifin işlettiği Çandarlı Otobüslerinin sefer saatleri her gün Çandarlı ile İzmir Otogar arasında saat 07.00 ile 19.00 arasında karşılıklı olarak işliyor.

You Might Also Like