Çeşme

Ilıca Plajı

Ilıca İsmi Nereden Geliyor?

Termal suların beslediği Ilıca Plajı , ismini bu doğal kaynaklardan alıyor.

Ilıca Plajı’na Nasıl Gidilir?

Özel araçla gidiyorsanız: Ücretli Otoyoldan geliyorsanız Alaçatı Kavşağı’ndan çıkıp Ilıca tabelalarıyla plaja ulaşabilirsiniz.

Toplu Taşıma ile gidiyorsanız:

Urla’dan kalkan 760 Numaralı Eshot otobüsü ile plaja çok yakın bir şekilde inebilirsiniz. Urla-Çeşme otobüs saatleri için burayı tıklayın.
Genelde araçsız olanlar için en çok kullanılan yöntem Üçkuyular’dan kalkan Çeşme Seyahat otobüsleriyle Ilıca Terminali’ne gelip oradan yürümektir. Ilıca terminali ile plaj arası yaklaşık 5 dakikalık yürüyüş mesafesindedir.

Ilıca Otobüs Terminali

Plaj Ücretli mi ?

Adı üstünde Ilıca Halk Plajı ücretsiz. Giriş için bir ücret ödenmiyor. Kendi plaj ekipmanlarınızla vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca ücretli olarak şezlong kiralayabilirsiniz.

Ilıca Plajı Şezlong Ücretleri?

2022 yılı itibarı ile Ilıca Plajı şezlong ücretleri kişi başı 50 TL civarında.

Plaj yanına Park imkanı yok

Ilıca Denizi Nasıl ve Neler Yapılır?

  • Ilıca’nın denizi çok sığ. Muazzam kumluk. Engelliler için giriş imkanı var. Aileler, gençler ve herkes için uygun. Denizi ılık.
  • Plaj mavi bayraklı ve düzenli olarak cankurtaran tarafından gözetleniyor.
  • Plajda ücretsiz WC ve duş imkanı var.
  • Plajda seyyar olarak yiyecek satanlar var, ayrıca kafeterya mevcut. Çok kısa bir yürüyüş ile evler arasından pidecilere ulaşabilir. Ilıca merkezde ve Ilıca sahilde farklı yemek noktaları ve kumrucuları deneyebilirsiniz. Dost Pide, Kırçiçeği, Kumrucu Şevki bunlardan bazıları.
Ilıca Plajı WC İmkanları
  • Plaj çevresinde ve giderken bölgede yaşayanları rahatsız etmemeye özen göstermeyi unutmayın.
  • Ilıca Plajı’nın bir otopark imkanı maalesef yok. Ancak bulabildiğiniz yerlere ücretsiz bırakabileceğiniz gibi ücretli otopark alanları da var.
  • Ilıca Plajı çevresinde kamp yapmak veya piknik yapmak isterseniz plajın sağ ucunda Tabiat Parkı yer alıyor. Milli parklar bünyesinde olan çamlık orman alanında kontrollü piknik yapabilirsiniz.
Ilıca Plajı’nda Akşamüstü

Diğer Ilıca Plajları ? Ilıca Beachleri?

Ilıca Beach denince fazla bir alternatif bulunmuyor çünkü koyun tamamına yakını halk plajı kapsamında. Ancak plajın keyfini farklı bir şekilde çıkarmak isterseniz otellerin plajlarından günlük olarak yararlanabilirsiniz.

Ayrıca Ilıca Halk Plajı’nın hemen yanı Yıldızburnu Plajı olarak geçer. Benzer iklime sahip.

Çeşme’nin diğer plajları hakkında detaylı yazıyı buradan okuyabilirsiniz.

You Might Also Like