Alaçatı, Boyalık, Çeşme, Ildırı

Çeşme Plajları – Çeşme Beach Rehberi

Çeşme, popüler beach club haricinde birçok doğal koy ve halk plajına sahiptir. İşte en popüler Çeşme Koyları ve Çeşme sahili boyunca en güzel denize girilecek yerler listesi:

Ilıca ve Boyalık Plajları

Ilıca Halk Plajı

Çeşme’nin girişinde yer alan Ilıca Plajı bir halk plajıdır. Yaklaşık 2 km uzunluğunda , oldukça geniş , denizi ve plajı tamamen kum, suyu ise ılıktır.

Ilıca Plajı

Günübirlik turistler ve aileler için oldukça uygun. Plaja giriş ücretsiz. Şezlonglardan yerine göre 10-20 TL arasında ücret alınıyor. Ilıca plajı Türkiye’nin en iyi 10 plajından biridir.

Ilıca Plajı’nda Akşamüstü

Ilıca Plajı’na Nasıl Gidilir?
Çeşme’ye giden bütün otobüsler Ilıca Otogar’a uğrar. Burada inip birkaç dakikalık yürüyüş ile sahile ulaşabilirsiniz.

Boyalık Plajı

Çeşme’nin en uzun plajıdır. Plajı ve denizi kumluk olup epey sığdır.
Genel olarak halk plajı olsa da yer yer özel tesislere de ait. Ücretsiz duş ve tuvalet imkanı bulunmuyor. Yeme – içme ve diğer ihtiyaçlar için market ve kafeteryalardan yararlanılabilir.

Boyalık ve Muhteşem Mavilikte Denizi

Boyalık beach club arayanlar için ideal bir noktadır. Özellikle ailelere uygundur. Altınyunus Beach , Boyalık Beach Hotel , 7800 Otel gibi mekanlar Boyalık Beachleri arasında en popüler olanlarıdır.

Boyalık Plajı Gün Batımında Eşsiz Görünüme Sahip

Çeşme Dalyan Plajları

Ayayorgi Koyu

Boyalık’tan sonra Çeşme Dalyan yönüne giderken hemen sağda yer alan Ayayorgi Koyu , en popüler Çeşme Beach Club‘larına ev sahipliği yapmaktadır.

Ayayorgi koyu bir halk plajı değil. Amacı sadece denize girmek olanların uzak durması gereken bir yerdir. Çeşme beach club listesinin en popüler mekanları genelde Aya Yorgi bölgesindedir. Gündüzleri happy hour , akşamları ise konser ve DJ performansları ile müziğin hiç eksik olmadığı bir koy.

Ayayorgi Koyu – Drone Çekimi

Ayayorgi bölgesinde en popüler 5 beach club : Sole&Mare , Cove Beach Çeşme , Tren Beach Çeşme , KafePi ve Paparazzi.

Sera Beach Çeşme

Ayayorgi Koyu’ndan sonraki koyda yer alan Sera Beach , daha uygun fiyatlı ve orta halli bir işletme. Sera Beach şezlong ücreti 30 – 40 TL civarında.

Kocakarı Plajı

Dalyan Marina’yı geçtikten sonra yer alan Kocakarı Plajı , hem ücretli şezlong hem de halk plajı alanı olan bir bölge. Çeşme’de kamping bölgesi arayanların da tercih ettiği küçük bir koyu var.

Kocakarı Plajı’na ulaşım Çeşme Merkez’den kolaydır. Denizi genelde dalgasız , hafif taşlık, plajı kumluk. Otopark ücretsiz. Plajdaki ücretli şezlongların çifti 50 TL civarlarında. Duş ücretli ancak sembolik bir ücret alınıyor.

Palmiye Plajı

Palmiye Plajı

Görece sakin bir plaj olan Palmiye Plajı’nda , ağaç altı gölge alan da mevcut , kumluk bir sahil de. Şezlonglar ücretli. Aileler için ideal bir koy . Otopark ücretsiz. Şezlonglar 25 TL civarında. Denizi kumluk ve sığ.

Güzel Deniz Sitesi Plajı

Karşısında Sakız Adası’nın ihtişamlı dağlık yapısıyla , tertemiz bir deniz ve kendine has bir koyda bulunan bu plajları , Dalyan Bölgesi’nin özel siteleri kullanıyor. Site içindeki marketler hariç bir işletme bulunmuyor. Dışarıdan girilebiliyor.

Momo Beach Çeşme

Dalyan bölgesinin sol tarafında yer alan Momo Beach son yılların en popüler beach club listelerinde. İşletmesi oldukça tartışmalı olan mekana gitmeden önce güncel yorumları okumakta fayda var. Sakız Adası ardından gün batımını izlemek keyifli olabiliyor.

Ali Bostan Plajı

Dalyan bölgesinden Çeşme Merkezi’ne giderken yer alan plaj tipik bir halk plajı. İmkanları kısıtlı. Çeşme merkezden toplu taşıma ile ulaşılabilen plajlardan biri.

Çeşme Merkeze Yakın Plajlar

Tekke Plajı

Merkezde kalanların tercih ettiği ufak bir koyda yer alan plaja giriş ücretsiz ancak şezlong sağlayan bir işletme de mevcut. Çeşme otogardan yürüyüş mesafesindedir. Her türlü imkan var. Yine de sembolik bir plajdır.

Sağlık Plajı

Çeşme Limanı’nı geçtikten sonra ilk koyda yer alan plaj oldukça ıssız. Plajı ve denizi kumluk. Araç girişi kolay. Herhangi bir tesis bulunmadığı için tedarikli gitmenizde fayda var.

Çiftlikköy – Ovacık Bölgesi Plajları

Dilalia Beach

Günübirlik vakit geçirmek isteyenlerin tercih ettiği bir beach club. Çeşme Limanı’na oldukça yakın. Plajı bulunmuyor , otopark ücretsiz. Yiyecek ve içecekler dahil giriş ücreti 80 TL civarında.

Pırlanta Plajı

Aracıyla gelen ailecek günübirlik plaj keyfi yaşamak isteyenler için ideal bir plajdır. Denizi ve plajı kumluk. 500 metrelik plaj boyunca ücretli şezlonglar da bulunuyor. Çeşme Pırlanta Plajı tipik bir müdavim plajıdır.

Altınkum Plajı

Altınkum Plajı

Çeşme Altınkum Plajı ismini altın gibi sarı kumlardan alıyor. Çeşme’nin güneybatısında uzunca bir plajdır. Çeşme marinadan dolmuşla ulaşılabilir. Kamp alanları da mevcut. Kitesurfing ve farklı su sporları burada yapılabiliyor. Plajın ücretsiz girişi mevcut.

Fun Beach Club

Altınkum beach club açısından da popüler bir bölge. Flyinn Beach , Fun Beach giriş ücretleri 80 – 100 TL civarlarında.

Ovacık Plajları

Before Sunset Beach , Ovacık bölgesinin en popüler mekanı. Nispeten bohem tarzı ile Aya Yorgi plajlarına göre büyük bir alternatif. Ancak her popüler mekan gibi kitlesi ve çalışanlarının değişimi ile saygınlığını kaybetti. Hala gün batımında size özel bir deneyim yaşatabilir. Boheme Beach ise bölgedeki bir başka alternatif.

Alaçatı Bölgesi Plajları

Kleopatra Koyu

Kleopatra Plajı veya Güvercinlik Koyu olarak da bilinen koy , Çeşme’nin en otantik plajlarından biri. Ovacık ile Alaçatı arasında, Öz Pamir sitesinin yanından girilerek koyun tepesine ulaşılabilir. Daha sonra kolay bir yürüyüşle plaja iniliyor.

Koy ismini plajdaki ince kumlardan alıyor. Kumsal kısmı altın sarı ince kumdan meydana geliyor. Toplu taşıma ile ulaşım yoktur. Kampçılar için uygun. Tesis imkanı yok.

Alaçatı Delikli Koy

Doğal kayalıklarıyla, İzmir’in en ucundaki ve en bakir (bir zamanlar) plajlarından biri olan Delikli Koy , son dönemlerin en popüler bölgesi.
Doğal plajları sevenler , fotoğraf tutkunları ve kampçılar için ideal bir bölge.
Çeşme Alaçatı Delikli Koy ile detaylı bilgiyi bu yazımızda bulabilirsiniz.

Alaçatı Çark Plajı

Alaçatı’nın en meşhur plajıdır. Alaçatı’dan dolmuş ile ulaşılabilir. Taksi ile 60 – 70 TL arası tutabilir.

Alaçatı Halk Plajı olarak da bilinen bölge sörf turizmi ile çok ünlüdür. Her daim rüzgar alan bölgede çok sayıda sörf okulu da mevcut. Plajda her türlü imkan var , denizi ve plajı da kumluk. Aileler için ideal.

Çark Plajı bölgesindeki popüler mekanlar: Spiaggia Grande Plajı , Zio Beach

Tüm bunların haricinde Şifne Plajları , Paşalimanı Plajları , Reisdere ve Ildırı Plajları ile birlikte Eşek Adası da Çeşme’de denize girilebilecek diğer bölgelerdir.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply