Alaçatı, Çeşme

Alaçatı Delikli Koy

Delikli Koy Nerede ? Deliklikoy’a Nasıl Gidilir?

Alaçatı Deliklikoy , Çeşme Yarımadası’nın en güneyinde yer alıyor.

İzmir Merkez’den geliyorsanız otobanın Alaçatı kavşağından çıkıp merkezden güneye 15 dakikalık bir araç yolculuğu ile ulaşabilirsiniz. Eğer sapağı kaçırdıysanız Çeşme Merkez’den çıkarak Ovacık rotasında devam ederek 20-25 dakikada ulaşabilirsiniz.

Deliklikoy Yol Tarifi Haritası

Alaçatı Deliklikoy’a ulaşım toplu taşıma ile yok. Otostopla kolayca ulaşılabilir.

Alaçatı merkezden taksiyle gidilebilir ancak 70 – 80 TL’yi gözden çıkarmanız gerekebilir.

Aracınızı koya yakın bir yere bırakabilirsiniz

Yol asfalt olup herhangi bir arazı aracına ihtiyaç bulunmamaktadır.

Deliklikoy’da Ne Var ? Ne Yapılır?

Burası ismini, ortası dalgalar tarafından açılmış bir kaya yapısından alıyor.
Genel olarak önü açık denize baktığı için çok özel bir rüzgar ve dalga alıyor. Kaya yapıları çok ilginç. Çoğu arkadaş fotoğrafı ve kliplerde de beyaz kaya yapısını fark etmişsinizdir.

Bölge tek bir koydan oluşmuyor. Kendinize uygun bir koy veya tepe seçebilirsiniz.

Deliklikoy’da gün batımı izlemek epey keyifli. Esas olarak arkadaş grupları ile günübirlik vakit geçirmek için kullanılıyor. Amacınız sadece denize girmek ise Çeşme’deki diğer plajları tercih edebilirsiniz.

En çok çadırla konaklama ve kamping için kullanılıyor. Detaylar yazı devamında.

Genel olarak popüler ve güzel bir bölge olduğu için profesyonel fotoğraf çekimleri için de kullanılan bir bölge. Siz de çok iyi kareler yakalayabilirsiniz.

Deliklikoy Plajı Nasıl?

Deliklikoy’da bir beach club bulunmuyor.

Gölgelik alan yok . Tesis bulunmuyor. Duş yok. Kısacası tamamı ile doğal bir alan. Burayı güzel yapan jeomorfolojik açıdan mükemmel bir görüntü oluşturan kayalıkları.
Havlu serip güneşleneceğiniz plajları mevcut. Deliklikoy’un denizi ise hafif taşlı, yosunlu ve kumlu ancak kesinlikle çok temiz.

Deliklikoy’da Yeme – İçme ?

Deliklikoy’da bir tesis bulunmuyor. Bazen kalabalığa göre seyyar tesisler bulabilirsiniz ancak her zaman bulunabilirliğinin garantisi yok. Tedarikli gitmelisiniz.

Deliklikoy Kamp

Alaçatı Deliklikoy camping açısından çok popüler bir bölge. Kamp alanı ücretsiz. Çadırınızı alıp gidebilirsiniz. Herhangi bir işletme ücreti , kamp veya park ücreti yok. Seyyar tuvaletler mevcut ancak epey bakımsız .

Eğer amacınız ağaç altı huzurlu bir kamp yapmaksa kesinlikle size uygun bir yer değil. Burası daha çok gençlere yönelik , teknolojik müzik seslerini her daim çadırlar arasından duyabileceğiniz sosyal bir bölge.

Alaçatı Deliklikoy’da Otel Var mı ?

Otel bulunmuyor. En yakın oteller Alaçatı marina taraflarında.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply