Çeşme

İzmir Çeşme Otobüs

İzmir Çeşme arası uzun bir mesafeye sahip olduğu için maalesef tek seçenek İzmir Çeşme Otobüs seferleri. İzmir’den kalkanlar uzun zamandır olduğu gibi Çeşme Seyahat tarafından işletiliyor. Eğer şehir dışından geliyorsanız veya İzmir Otogar’dan binecekseniz büyük firmaların otobüslerini tercih edebilirsiniz. Metro, Pamukkale, Kamil koç turizm gibi firmaların Çeşme otobüsleri olabiliyor. Örnek: İstanbul Çeşme Otobüsü

İzmir Çeşme Otobüsü Nereden Kalkıyor?

Çeşme Seyahat’a ait İzmir Çeşme otobüsleri öncelikle İzmir Otogar’dan kalkıyor. Daha sonra İstinyepark AVM arkasında yer alan aktarma merkezinden yolcu alıyor. İzmir Çeşme Otobüsleri için peron girişte köşede yer alıyor.

Çeşme Seyahat Peronu

Fahrettin Altay Aktarma Merkezi’ne Nasıl Gidilir?

Konak’tan Tramvay ve Metro, Bornova’dan direkt metro, Karşıyaka’dan ise Üçkuyular Feribot’u ile Fahrettin Altay aktarma merkezine ulaşabilirsiniz. Üçkuyular vapur iskelesi ile aktarma merkezi arası 10 dakikalık yürüyüş mesafesindedir.

İzmir Çeşme Otobüs Biletleri Nereden Alınır? Bilet Fiyatları?

İzmir’den Çeşme’ye online bilet satın alma imkanınız yok. İzmir’den giderken Çeşme Seyahat online bilet satmıyor, rezervasyon yok. Direkt otobüsün önündeki stanttan alıyorsunuz. Fiş kesilmiyor, sadece isminiz yazılıyor. Çeşme Seyahat ile İzmir Çeşme Otobüs bilet fiyatı 2022 yılı itibarı ile 70 TL. (tek gidiş fiyatı). İzmir Otogar Çeşme Otobüs fiyatları ise 80 TL.

İzmir Çeşme Otobüs Saatleri

Yaz dönemi yaklaşık yarım saatte bir çalışan İzmir Çeşme otobüs saatlerinin bir standartı olmayabiliyor. Dolunca kalkan otobüsler için bir rezervasyon yok. İlk otobüs sabah 06:30’da kalkarken , gece 12’ye kadar devam ediyor. İlk ve son sefer saatleri için Çeşme Seyahat’i arayabilirsiniz.

Çeşme Otobüsü Durakları

İzmir Otogar’dan kalkan Çeşme Otobüsleri Fahrettin Altay’dan asıl yolcularını aldıktan sonra direkt otoban üzerinden hiç durmadan Alaçatı’ya gidiyor. Alaçatı meydanda bırakan otobüs daha sonra sırasıyla şu duraklarda yolcu indiriyor.
-Çamlı Yol
-Ilıca Kavşağı
-Ilıca Otogarı
-Opet Kavşağı (Ilıca)
-Altınyunus Kavşağı (Boyalık)
-Merkez tur (Boyalık)
-İşbankası (migros) (Dalyan)
-Adliye
-Çeşme Anfi
-Çeşme Otogar

Ilıca Terminali – Ilıca Plaj’ına gitmek isteyenler burada inip ufak bir yürüyüşle sahile ulaşabilir.

Urla Çeşme Eshot Otobüs Fiyatları

Çeşme’ye direkt toplu taşıma imkanı yok. Ancak Urla üzerinden belediye otobüsleri ile Çeşme’ye ulaşabilirsiniz.
Urla Çeşme Eshot Otobüs numarası 760, sefer saatlerine buradan ulaşabilirsiniz. https://www.eshot.gov.tr/tr/UlasimSaatleri/760/288

Urla Çeşme Eshot Otobüs fiyatı standart fiyattır.

Çeşme’den Nasıl Dönülür?

Çeşme den İzmire’e dönerken bu sefer rezervasyon yaptırabiliyor hatta direkt online bilet satın alabiliyorsunuz. Çeşme Otogar üzerinden kalkan otobüsler sırasıyla adliye, Ilıca Otogar ve Alaçatı’ya uğrayarak İzmir’e ulaşıyor. İzmir’e dönerken Çeşme Seyahat bileti almak için internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Açıkta kalmamak için Çeşme’den dönerken rezervasyon yaptırmanızda fayda var.

Alaçatı Durağı’nda Çeşme’nin Her Yerine Dolmuşlar da Mevcut

Çeşme’ye Başka Hangi Yollarla Gidilebilir?

Çeşme’ye özel araç ve başka metodlar için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

You Might Also Like