Balıkesir, İzmir Çevresi

Köfün Cunda

Cunda restaurantları arasında son dönemde yerel tatlar ve kadın elinin lezzetini hissedebileceğiniz bir mekan Köfün Cunda. Cunda merkezde meydanlardan birinde yer alıyor. Hem kahvaltı hem de öğle-akşam yemeği deneyebilirsiniz. Ancak diğerlerinden biraz farklı.

Köfün Cunda İç Mekanı

Köfün Ne Demek?

Sepet anlamına geliyor Köfün. Küfe gibi. Mekanın dışı ve içinde hasır sepetleri görmek mümkün.

Köfün Cunda Kahvaltı

Mekanın en iddialı olduğu konulardan biri kahvaltısı. Cunda’da alternatif bir kahvaltı deneyimi için tercih edilebilir. Her zaman deneyimleyebileceğiniz 40-50 parçalık serpme kahvaltılar burada yok. Gerçekten daha önce tatmadığınız, hatta kahvaltıda yenir mi diyebileceğiniz birçok farklı lezzeti kahvaltıda tadabilirsiniz.
Serpme kahvaltılarında var olan içeriklerden bazıları şunlar: Cunda loru, enginar kalbi, çökelek, reçel, yaprak sarma, pişi, kuru domates, biber kavurma, 4 farklı zeytin.

Öğle ve Akşam Menüleri ? Alkol var Mı?

Kabak, Enginar ve Sarmadan Oluşan Seçki

Baştan söyleyelim burası uygun fiyatlı bir mekan değil. Kaliteli, lezzetli, taze ve yerel bir deneyim için yine de tercih edilmeli. Sonuçta her zaman burada değilsiniz. Cunda’da öğlen yemeği için en iyi seçeneklerden biri burası. Öğlenleri yoğurtlu & kremalı makarna, mantı, kızartma, zeytinyağlı tabakları, Cunda ada köftesi denenebilir.

Kaşarlı Ekmek En azından daha uygun fiyatlı olabilir.

Cunda’da akşam yemeği, rakılı meyhane vs. gibi bir mekan arıyorsanız burası uygun değil. Alkol servisi de yok.

Köfün Cunda Fiyatları?

Cunda Ada Köftesi

2022 yılı itibarı ile serpme kahvaltı fiyatları 150TL kişibaşı. Köfte 100 TL, zeytinyağlı tabakları da 50-60 TL arasında değişiyor.

You Might Also Like