Urla

Urla’ya Nasıl Gidilir?

İzmir’den Urla’ya gitme alternatifleri oldukça fazladır. Toplu taşıma ile kolayca gidebilirsiniz. Urla’ya en çok kullanılan ulaşım metodu Eshot otobüsleri ve dolmuşlardır.

Özel Araçla Gitmek

Urla İzmir Arası Kaç Km ve Kaç Dakikadır?

Urla Merkez ile İzmir Konak arası 40 km olup otoban üzerinden özel araçla 40 dakikada ışıkta beklemeden ulaşabilirsiniz.

Eğer aceleniz yoksa Narlıdere – Güzelbahçe üzerinden sahil yolu ile Urla’ya ulaşabilirsiniz. Bu rota trafiksiz bir günde 50 dakika içinde sizi Urla’ya ulaştırır.

Urla’ya Şehirlerarası Otobüsle Gitmek

İzmir Urla’ya şehirlerarası otobüslerle gitmeyi düşünüyorsanız, İzmir Otogarı ve diğer şehirlerin otogarlarından kalkan otobüslere rezervasyon yaptırabilirsiniz. Urla’ya Balıkesir ve Manisa gibi çevre illerden seyahat etmeyi düşünenler için İzmir otobüs bileti fiyatları 70 TL-150 TL bandından başlıyor. En sık ziyaretçi alan Ankara ve İstanbul’dan seyahat etmenin bedeli ise  en uygun olarak 275  TL ile 399 TL’lerden. Fiyat detayını ve güzergah bilgilerini benim de en hızlı fiyat karşılaştırması yaptığım enuygun.com‘dan alabilirsiniz.

İzmir’den Urla’ya Belediye Eshot Otobüs Saatleri

Urla İzmir Eshot seferinin hat numarası 984‘tür. Fahrettin Altay Metro Aktarma Merkezi ile Urla otobüs saatleri sabah 06 ile gece 12 arası karşılıklı olarak ortalama her 20 dakikada bir işlemektedir.

23 Ocak 2023’te açılan Ekspress Urla otobüsünün numarası 684’tür. 684 Sefer saatlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Urla Ekspress otobüsü

İzmir’in başka bir yerinden Urla’ya direkt sefer yoktur. Fahrettin Altay aktarma merkezine gitmek için İzmir Metro’sunu kullanabilirsiniz.

Urla’ya Dolmuşla Gitmek

İzmir Urla Dolmuş Saatleri

Urla – İzmir arası Fahrettin Altay’dan her 10 dakikada bir dolmuş mevcuttur. Gündüz ve akşam saatlerinde sefer sayısı artıyor ve 6 – 8 dakikada 1 dolmuş kalkıyor.

Fahrettin altay aktarma merkezinden kalkan Urla dolmuşları.

Sabah 6:25′de başlayan Urla dolmuşları gece 23:00’e kadar karşılıklı devam ediyor. İzmir’den Urla’ya 23:30’a kadar araç var ve 00:00 ile 00:30 , 01:00 nöbetçi araçları mevcut.

Urla Dolmuşları Ne Kadar ve Nereden Kalkıyor?

Fahrettin Altay aktarma merkezinin biraz ilerisinden kalkan (benzinliği geçince) Urla dolmuşlarının ücreti her yıl değişiyor.

Urla’ya Metroyla Gitmek

Urla’ya direkt metro seferi yoktur. Fahrettin Altay Metro Aktarma merkezinde inerek dolmuş veya otobüslere binebilirsiniz.

Eğer İzban’daysanız: Halkapınar istasyonunda İzmir Metro’ya geçerek Fahrettin Altay durağında inin.

Eğer Tramvaydaysanız: Fahrettin Altay durağında inin.

Urla’ya Vapurla Gitmek

Sadece yaz dönemi aktif olan vapur sabah – akşam olmak üzere tüm merkez iskeleleri dolaşarak Urla İskele’ye ulaşıyor. Güncel sefer saatleri için yaz döneminde izdeniz.com.tr ‘ye bakabilirsiniz. 08.20’de başlayan ilk sefer Karşıyaka’dan kalkıyor, sonra Konak üzerinden yolcu alarak Urla’ya gidiyor. Akşam 19.00 ‘da geri dönüyor.

Konak Urla Vapuru ve Karşıyaka Urla Vapur Bilet ücretleri tam 45 TL’dir. (2023 yaz fiyatları)

Çeşme Urla Eshot Otobüs Saatleri

Urla’ya Çeşme’den gitmek veya tam tersi Çeşme’ye Urla üzerinden ulaşmak için kullanacağınız ESHOT hat numarası 760‘dır. Urla merkezden kalkıp eski yolu kullanan otobüs İçmeler, Uzunkuyu üzerinden Çeşme Ilıca’ya ulaşmaktadır.
Urla – Çeşme otobüs saatleri (Haftaiçi)
sabah 06:20 , 07:20 , 08:10 – Öğlen boyunca her saatte vardır.
akşam 17:13 , 18:07 , 19:00

Çeşme – Urla Otobüs Saatleri (Haftaiçi)
sabah 06:50 , 07:00 , 07:40 – Öğlen boyunca her saatte vardır.
akşam 16:47 , 17:40 , 18:34

Urla Gülbahçe Eshot Otobüs

761 Karaburun – Urla Otobüsü, 981 Balıklıova – İzmir Fahrettin Altay , 737 Barbaros – Urla otobüsleriyle Gülbahçe ve İzmir Yüksek Teknoloji Entitüsü’ne ulaşabilirsiniz.

İYTE’ye Hızlıca Nasıl Gidilir?

İYTE’ye İzmir merkezden hızlıca gitmek için her saatte bir kalkan 883 numaralı otobüse binebilirsiniz. Fahrettin Altay’dan kalkan otobüsler ekspres olarak İYTE’ye gidiyor.

Urla Çeşmealtı Eshot Otobüsleri

738 numaralı Urla – Çeşmealtı otobüsleri Urla’dan sabah 06.40 , Çeşmealtı’ndan 07.15’te kalkmakta ve 45 dakikada yeni bir otobüs seferi bulunmaktadır. Seferler akşam 20.00’e kadar sürüyor.

İzmir Çeşmealtı Dolmuş Saatleri

İzmir Çeşmealtı dolmuşları yine Fahrettin Altay’dan kalkıyor.

Çeşmealtı dolmuş saatleri en son araç İzmir’den 21.00 , Çeşmealtı’ndan İzmir’e 19.30 dur.

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Cengiz at

    İzmiden Urlaya sürekli gitmem ve gelmem gerektiğinde ve Urlaya yerlesecegimden ulaşımı öğrenmek istedim.
    Sizlere teşekkürler bilgiler için.
    Cengiz Köse

  • Leave a Reply