Ödemiş

Dostol Kebap Ödemiş – En İyi Ödemiş Köftesi?

Ödemiş Köftesi yapan yerler arasında bir efsane mekandır Dostol Kebap. Şehrin tam merkezinde, her gün aynı disiplinle yıllardır aynı lezzeti çıkarabilmek büyük bir başarı. Şehrin en lezzetli Ödemiş Köfte mekanlarından birini yakından tanıyalım.

Dostol Ne Demek?

Ailenin soyadı olan Dostol’dan geliyor.

Dostol Kebap Tarihi?

Ailenin büyük babaları tarafından 1940’lı yıllarda kurulan Dostol 2 kere yer değiştirmiş. Şu an 2. yerleri olan mekanda 40 yıldır aynı lezzeti yapmayı başarabiliyorlar.

Ödemiş Dostol Kebap
Dostol Kebap Restaurant

Dostol Kebap Ödemiş’te Nerede?

Ödemiş merkezdeki Teyyare Parkı’nın hemen arkasında yer alıyor Dostol. Direkt parka bakıyor. Paket yaptırıp başka yerde de yiyebilirsiniz ancak mekanın tadı tabi ki başka.

Ödemiş Köftesi Nasıl Yenir?

Dostol direkt geleneksel şekilde yapıyor Ödemiş Köfte’sini. Tereyağı ve biberli sosun mini bir çeşmeden akarak karıştığı yere ekmeği basıp, baharatlı köfteyi üstüne koyuyorlar. Yanına ızgara domates ve biber şahane gidiyor.

Ödemiş’te köfte nerede yenir ? sorusunun bize göre cevabı Dostol Kebap. Yıllardır değişmeyen lezzeti ve çizgisiyle hem samimi hem de kaliteli bir yemek için herkesin tercihi.

Dostol’da Başka Ne Var?

Sadece Ödemiş köfte. Ekmek arası yada servis. Başka bir seçenek yok. Zaten gerek de yok. Yanında koyun yoğurdu da söyleyebilirsiniz. Epey lezzetli.

Dostol’da dükkanın içinde çok eski bir gazete küprü var. Bir pazar gazetesinde Dostol’dan bahsetmişler. O görselde kebap yiyen bir müşterinin şişmiş yanaklarını ve keyifle yediği anı fotoğraflamışlar. Bu fotoğraf bile nasıl lezzetli bir yemek yiyeceğinizin iştah açıcı görseli.

You Might Also Like