Çeşme

Kolburano’s Pizza Çeşme

Her mahallede şüphesiz bir pizzacı var. Tatil beldelerinde de bu durum böyle ancak İtalyan tipi ince hamur pizzayı odun ateşinde yiyebileceğiniz mekanlar az. Yeni nesil lokal pizza konsepti Çeşme’de Kolburanos’ta mevcut. Çeşme’de iyi pizzacı daha doğrusu pizza restaurantı arıyorsanız burası iyi bir alternatif. Söz konusu Çeşme olduğu için fiyatlar çok uygun değil. Ancak fine-dining arayanlar ve Alaçatı kargaşasını sevmeyenler için burası bir kaçış mekanı. Otopark ücretsiz.

Kolburano’s Pizza Nerede?

Kolburano’s Pizza Çeşme merkezde değil. Alaçatıda’da değil. Mekanın konumu Reisdere Köyü’nde. Çeşmenin sahil kasabası olmayan Reisdere, Alaçatı’ya araçla 5 dk mesafede. Yürüyerek gelmek mümkün değil. Reisdere’de restaurant arayanlar için iyi bir alternatif.

Mekanda Taş , Ahşap ve Antik Ürünler Dekorasyonu oluşturuyor.

Kolburano’s Ne Demek?

Mekanın ismi İtalyanca’dan geliyor gibi gözükse de isim Kolburan ailesi’nin İtalyancalaştırılmış soyadı. Çift olarak 2015’te açtıkları mekanı eski bir Rum evinden restora ederek dizayn etmişler.

Kolburano’s Pizza Fiyatları ve Menüsü

Mekanda İtalyan başlangıç lezzetleri, makarnalar, aperatifler, son dönemde menülerde artan şarküteri ürünleri ve tabi ki ince hamur pizzalar yer alıyor.

Salata ve makarna ücretleri ortalama 90 TL, şarküteri ürünlerinden domuz sosisler, frankfurteri, domuz pirzola, kaburga ve lokum bonfileler ortalama 100 TL.

Kolburanos Bahçesinde Dut, İncir ve Zeytin Ağaçları Var

Gelelim pizzalara. Pizza menüsü oldukça geniş. Sucuklu, kokoreçli, enginar gibi yerel lezzetli pizzalar yiyebileceğiniz gibi ithal peynirli, sebzeli ve klasik odun fırınında pişen ince hamur pizzaları deneyebilirsiniz.

Şarap menüsü yeterli olup, şişe ücretleri 250 – 300 TL arasında değişiyor. Her ne kadar fiyatlar çok uygun olmasa da, arkadaşlar ve ailenizle sakin & kaliteli bir akşamüstü geçirmek için Kolburano’s kesinlikle tercih edilebilir.

You Might Also Like