Bergama

Bergama’ya Nasıl Gidilir?

Bergama’ya Nasıl Gidilir?

Bergama İzmir’in Kuzeydoğu Ucunda Manisa sınırında yer alır. Bergama – İzmir arası 110 km’dir. Bergama’ya İzmir’den gitmenin birkaç yöntemi bulunmaktadır.

Özel araçla:
İzmir’den Bergama’ya gitmek için 2 alternatif rota mevcut. Bayraklı – Karşıyaka çevreyolu üzerinden Çandarlı rotasında Kuzey Otoyolu ile Bergama’ya ulaşabilirsiniz. (PARALI) . Yenişakran sonrasında Tepeköy kavşağında Ayvalık yönüne değil, sağa doğru dönerek Bergama’ya girebilirsiniz. İzmir Bergama arası ortalama 1 saat 45 dakika sürmektedir. Otoyol ile bu süreyi 1 saate indirmek gayet mümkün. İzmir – Çandarlı otoyolu ücretleri için buraya tıklayın.
Bir diğer alternatif ise, Manisa – Kınık üzerinden de Bergama rotasıdır.

İzmir Havaalanından Bergama’ya Ulaşım:
Adnan Menderes Havalimanı’ndan İzban ile Menemen veya Aliağa duraklarında inebilirsiniz. Buradan Bergama Dolmuş veya otobüslerine binebilirsiniz.

İzmir Otogardan Bergama’ya Ulaşım:
Günün her saatinde Bergama’ya kalkan otobüsler mevcuttur. Yerel firmalar haricinde ulusal otobüs firmalarından, Balıkesir, Çanakkale otobüslerinin bazıları da Bergama’ya uğramaktadır.

Toplu Taşıma ile Bergama Nasıl Gidilir?

Metro – İzban ile Bergama
İzmir’den herhangi bir İzban Durağına binerek son durak olan Aliağa istasyonunda inebilirsiniz. Buradan her saat Bergama’ya belediye otobüsleri kalkmaktadır.  Bergama – Aliağa Aktarma Hattı olan 835 Numaralı otobüse binebilirsiniz.

İzmir’in merkezinden Bergama’ya Direkt Yol Tarifi için:

Kozak Yaylası’na Nasıl Gidilir?

Kozak Yaylası ile Bergama arası özel araçla yaklaşık 25- 30 Dk sürmektedir.  Hafif Eğimli oldukça keyifli bir rotadır. Özellikle motorsiklet grupları için idealdir.  Toplu taşıma imkanı yoktur. Bergama otobüs terminalinden dolmuş sordurabilirsiniz.

Kozak Yaylası ile ilgili detaylı yazı buradadır.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply