Yunanistan

Sakız Adası Vize

Sakız Adası vize istiyor mu? Hemen hızlıca yanıtlayalım. Evet Sakız Adası’na giriş için vize gerekli. Peki Sakız Adasına Pasaport Gerekli mi? – Evet o da doğal olarak gerekli. Ancak diğer Schengen ülkelerinden farklı olan Yunan Adaları’na dönem dönem kapı vizesi denen kolay bir yöntemle girebiliyorsunuz.

Sakız Adası Kapı Vizesi

Günübirlik vize olarak da bilinen kapı vizesi dönem dönem sadece belirli Yunan adaları için çıkıyor. Kapı vizesi ile önceden birçok belge toplamaya gerek kalmadan nispeten kolayca girebiliyorsunuz.

Yine de birkaç evrak gerekiyor kapı vizesi için. Pasaport fotokopisi, önceden doldurulmuş bir vize evrağı, kalacağınız otelin belgesi ve mümkünse bir banka dökümü. Bu evraklarla Sakız adası kapı vizesi alabilirsiniz.

Kapı Vizesi Geçerli mi?

Dönem dönem aktif olan kapı vizesi uygulaması pandemi öncesi sona erdi ve 2023 itibarı ile yok.

Sakız Adası Vizesi Ne Kadar?

Aktif olduğu son dönem olan 2018 yılında Sakız Adası kapı vizesi 53 Euro’ydu.

Sakız Adası’na Nasıl Girilir?

Şu an kapı vizesi olmadığı için Sakız Adası’na girmenin tek yolu önceden Schengen Vizesi almaktır. Yunanistan Schengen vizesi almak için de Yunanistan’ın resmi vize merkezi Kosmos aracılığı ile vize başvurusunda bulunmanız gerekiyor. Ortalama 1 haftada vize çıkıyor. Eğer yeşil pasaportlu iseniz istediğiniz zaman girebilirsiniz.

SAkız adası bilet Gişeleri

Sakız Adası Liman

Sakız Adası’na ayak bastığınızda pasaport kontrolünü yaptıracağınız yer Sakız Limanı oluyor. Feribottan erken inerseniz daha hızlıca adaya girebilirsiniz.

Sakız Adası’na Nasıl Gidilir?

Sakız Adası’na gitmenin Türkiye’den tek yolu feribottur. Sakız feribotları günde 1 kere gidiş ve dönüş seferi gerçekleştiriyor. Birkaç firmanın aktif seferleri için Sakız’a nasıl gidilir? yazımızı okuyun.

Yunan feribot gemisi sakız adası

Pasaportsuz Yunan Adalarına Gidilir mi?

Hayır girilemez. Yunan adalarına girmek için vizeye ihtiyacınız var. Ayrıca pasaportunuzda KKTC girişi varsa da Yunan adalarına girmeniz çok zor.

Sakız Adası Otel ve Nerede Kalınır Öneri?

Türkiye otelleri için olmasa da yurtdışı otelleri için booking.com hala aktif. Sakız Adası otel listesine buradan ulaşabilirsiniz.

You Might Also Like