Karaburun

İzmir Mordoğan’a Nasıl Gidilir?

Mordoğan Nerede ? ve Tüm Ulaşım Yöntemleri

Mordoğan, İzmir’in Karaburun ilçesine bağlı, Karaburun Yarımadası’nın sağ tarafında Uzunada karşısında yer alan bir kasaba. Mordoğan’a ulaşmak hızlı olmasa da pek çok alternatif mevcut.

Mordoğan’a İzmir’den Nasıl Gidilir?

İzmir Mordoğan Arası Kaç Km ?

İzmir Merkez ile Mordoğan arası yaklaşık 85 km ‘dir.

Özel Araçla Mordoğan’a Kaç Dakikada Nasıl Gidilir?

İzmir merkezden (Konak) Mordoğan’a araçla yaklaşık 1 saat 15 dakikalık otoyol macerası ile ulaşabilirsiniz. Çeşme Otoyolu’nun Karaburun sapağından çıktıktan sonra 25 dakikalık bir yolculuk ile Mordoğan’a ulaşabilirsiniz.
Urla üzerinden Mordoğan’a gitmek isterseniz, İzmir – Urla – İçmeler- İYTE Kavşağı üzerinden Karaburun’a dönerek yine Mordoğan’a ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsüyle Mordoğan’a Gitmek

İzmir Mordoğan arası otobüs seferleri ve saatleri değişkenlik göstermekle birlikte ilk önce yapmanız gereken Narlıdere’deki Fahrettin Altay Aktarma Merkezi’ne gelmek olmalı. Buraya metro, tramvay ve otobüsle kolayca gelebilirsiniz.
Buradan 984 hat numaralı Fahrettin Altay – Urla Otobüsü’ne binebilirsiniz. Sefer saatlerini Eshot sitesinden kontrol edebilirsiniz.

Urla Mordoğan Otobüs

Urla’ya geldikten sonra 761 Hat numaralı Urla – Karaburun otobüsüne binerek Mordoğan’a ulaşabilirsiniz.

761 Nolu Urla – Karaburun Hat Güzergahı

Çeşme Mordoğan Otobüs
Çeşme Mordoğan arası yaklaşık 77 km’dir. Otobüs seferleri için Çeşme Otogarı’ndan bilgi alabilirsiniz.

Dolmuşla Mordoğan’a Gitmek

Mordoğan Dolmuşu

İzmir Mordoğan arası dolmuş ve minibüs seferleri yapılmaktadır. Üçkuyular Semt Garajı’ndan (İstinye PARK Arkası) kalkan Mordoğan dolmuşları yarım saatte bir hareket eder ve yaklaşık 1,5 – 2 saat sürmektedir. Ücreti her sene değişmekle birlikte 2023 yılı itibarı ile 64 TL’dir.
Üçkuyular Semt Garajına Otobüs, Metro ve Tramvay ile Fahrettin Altay aktarma merkezine gelerek ulaşabilirsiniz.

Vapurla Mordoğan’a Gitmek

İzmir Mordoğan arası vapur seferleri yazın yapılıyor.
Haziran başında başlayan seferler, eylül ayının başlarında sona eriyor.
2020 İtibarı ile Yaz sezonunda sadece haftasonu seferler Karşıyaka’dan 08.25’de başlayıp daha sonra Konak İskelesi’ne uğruyor. Önce Foça’ya uğrayan vapur daha sonra Mordoğan’a geçiyor. Yolculuk tatil amaçlı olarak keyifli olabilir. Hız açısından alternatifleri tercih etmek gerekir.

Dolayısıyla Foça Mordoğan arası vapur seferleri de yapılıyor. Sefer saatlerini İzdeniz sitesinden kontrol etmekte fayda var.

izmir ulaşım metodları.

19:30’da Mordoğan’dan Karşıyaka tarafına hareket eden vapur yine sırasıyla Foça ve Konak İskeleleri’ne uğrayarak dönüyor.

İzmir Karşıyaka – Konak – Mordoğan – Foça vapur tek gidiş bilet fiyatı: 45TL
Mordoğan – Foça Arası vapur tek gidiş bilet fiyatı: 20 TL

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply