Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; solopine_about_widget has a deprecated constructor in /home/fotokop2/gezigezgini.com/wp-content/themes/hemlock/inc/widgets/about_widget.php on line 12

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; solopine_facebook_widget has a deprecated constructor in /home/fotokop2/gezigezgini.com/wp-content/themes/hemlock/inc/widgets/facebook_widget.php on line 12

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; solopine_latest_news_widget has a deprecated constructor in /home/fotokop2/gezigezgini.com/wp-content/themes/hemlock/inc/widgets/post_widget.php on line 12

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; solopine_social_widget has a deprecated constructor in /home/fotokop2/gezigezgini.com/wp-content/themes/hemlock/inc/widgets/social_widget.php on line 12
İzmir Mordoğan’a Nasıl Gidilir? – İzmir Gezilecek Yerler ve İzmir Rehberi – Gezi Gezgini
Karaburun

İzmir Mordoğan’a Nasıl Gidilir?

Mordoğan Nerede ? ve Tüm Ulaşım Yöntemleri

Mordoğan, İzmir’in Karaburun ilçesine bağlı, Karaburun Yarımadası’nın sağ tarafında Uzunada karşısında yer alan bir kasaba. Mordoğan’a ulaşmak hızlı olmasa da pek çok alternatif mevcut.

Mordoğan’a İzmir’den Nasıl Gidilir?

İzmir Mordoğan Arası Kaç Km ?

İzmir Merkez ile Mordoğan arası yaklaşık 85 km ‘dir.

Özel Araçla Mordoğan’a Kaç Dakikada Nasıl Gidilir?

İzmir merkezden (Konak) Mordoğan’a araçla yaklaşık 1 saat 15 dakikalık otoyol macerası ile ulaşabilirsiniz. Çeşme Otoyolu’nun Karaburun sapağından çıktıktan sonra 25 dakikalık bir yolculuk ile Mordoğan’a ulaşabilirsiniz.
Urla üzerinden Mordoğan’a gitmek isterseniz, İzmir – Urla – İçmeler- İYTE Kavşağı üzerinden Karaburun’a dönerek yine Mordoğan’a ulaşabilirsiniz.

Otoban Üzerinden Mordoğan

Vapurla Mordoğan’a Gitmek

İzmir Mordoğan arası vapur seferleri yazın yapılıyor.
Haziran başında başlayan seferler, eylül ayının başlarında sona eriyor.
2019 İtibarı ile Yaz sezonunda sadece haftasonu seferler Karşıyaka’dan 08.25’de başlayıp daha sonra Konak İskelesi’ne uğruyor. Önce Foça’ya uğrayan vapur daha sonra Mordoğan’a geçiyor. Yolculuk tatil amaçlı olarak keyifli olabilir. Hız açısından alternatifleri tercih etmek gerekir.

Dolayısıyla Foça Mordoğan arası vapur seferleri de yapılıyor. Sefer saatlerini İzdeniz sitesinden kontrol etmekte fayda var.

18.50’de Mordoğan’dan Karşıyaka tarafına hareket eden vapur yine sırasıyla Foça ve Konak İskeleleri’ne uğrayarak dönüyor.

İzmir Karşıyaka – Konak – Mordoğan – Foça vapur tek gidiş bilet fiyatı: 18 TL
Mordoğan – Foça Arası vapur tek gidiş bilet fiyatı: 12 TL

Belediye Otobüsüyle Mordoğan’a Gitmek

İzmir Mordoğan arası otobüs seferleri ve saatleri değişkenlik göstermekle birlikte ilk önce yapmanız gereken Narlıdere’deki Fahrettin Altay Aktarma Merkezi’ne gelmek olmalı. Buraya metro, tramvay ve otobüsle kolayca gelebilirsiniz.
Buradan 984 hat numaralı Fahrettin Altay – Urla Otobüsü’ne binebilirsiniz. Sefer saatlerini Eshot sitesinden kontrol edebilirsiniz.

Urla Mordoğan Otobüs

Urla’ya geldikten sonra 761 Hat numaralı Urla – Karaburun otobüsüne binerek Mordoğan’a ulaşabilirsiniz.

761 Nolu Urla – Karaburun Hat Güzergahı

Çeşme Mordoğan Otobüs
Çeşme Mordoğan arası yaklaşık 77 km’dir. Otobüs seferleri için Çeşme Otogarı’ndan bilgi alabilirsiniz.

Dolmuşla Mordoğan’a Gitmek

İzmir Mordoğan arası dolmuş ve minibüs seferleri yapılmaktadır. Üçkuyular Semt Garajı’ndan kalkan Mordoğan dolmuşları yarım saatte bir hareket eder ve yaklaşık 1,5 – 2 saat sürmektedir. Ücreti her sene değişmekle birlikte ortalama 12-15 TL arasındadır.
Üçkuyular Semt Garajı’na Otobüs, Metro ve Tramvay ile Fahrettin Altay aktarma merkezine gelerek ulaşabilirsiniz.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply