Muğla

Datça Tekne Turu – En İyi 5 Firma & Fiyatlar

Datça’nın her yere uzak oluşu sebebiyle bakir güzelliklerini keşfetmenin en keyifli yolu Datça tekne turu. Bu yazıda, Datça’da tekne turları ile unutulmaz bir deneyim yaşamanın inceliklerine göz atacağız. En İyi 5 firmayı listeleyip , her yıl değişen Datça tekne tur fiyatlarına bakacağız.

Datça Tekne Turu Yapmak Mantıklı mı?

Datça’yı tekneyle gezmek, bu bölgenin benzersiz güzelliklerini en iyi şekilde keşfetmenin yolu olarak karşımıza çıkıyor. Gerçekten karayla bağlantısı olmayan epey koy var. Ayrıca günübirlik tekneler genelde yemekli olduğu için hem yemek hem yüzme hem de Datça keşif gezisini birlikte yapabiliyorsunuz. O sebeple tekne turu yapılabilir.

Tekne Turları Nereden Kalkıyor?

Datça çarşının bitiminde meydanı geçince turlar satış yaptığı yerden kalkıyor ve oraya geri geliyor.

Tekne Turları Gece Gündüz Satış Yapıyor

Datça Tekne Turu Fiyatları

Malum sebeplerle her yıl değişen Datça tekne turu fiyatları 2023 itibarı ile 500TL. Siz bu yazıyı okurken büyük ihtimalle fiyatlar artmış olabilir. Fiyatlara yemekler dahil. Genelde köfte ve balık sunuluyor.

En Popüler Datça Tekne Turu Firmaları

Domuzbükü Koyunda Yüzme Molası

Datça sahilinden kalkan en popüler günübirlik tekne turları Badem Tur, Ural Tur, Mert Tur, Deniz Yıldızı, Necmi Kaptan. Datça’da oyun havalı tur yok ancak maalesef hepsinde müzik gene mevcut ve ses düzeyi yüksek olabiliyor. Bu sebeple iyice sormanızda fayda var.

Datça Tekne Turları Ne Kadar Sürüyor?

Genelde 10.30 da başlayan turlar akşam 17.00’te sona eriyor.

Datça Tekne Turu Koyları

Standart Datça tekne turunda nerelere gidiliyor sorunusun cevabı genelde 5 durak. Şimdi Datça tekne turu güzergahına beraber bakalım.

  1. Domuzbükü

Datça tekne turu koyları arasında en güzeli Domuzbükü. Terk edilmiş bir İngiliz koyu burası. Karadan ulaşım yok. O sebeple çok bakir. Yüzme turları sırasında karaya çıkıp yürüyüş yapabilirsiniz.

  1. Dilek Mağarası

Bir mağara oluşumu olan Dilek Mağarası’nın adı eski dönemden beri iyi şans getireceğine inanılan bir yer olduğu için atılan para ve tutulan dileklerden geliyor. Hala para atma adeti devam ediyor.

  1. İnceburun veya Kunta Kinte Koyu

Rüzgarın yerine göre en sakin yerler buraları. Turlar burada yüzme molası veriyor.

  1. Akvaryum Koyu
Akvaryum Koyu Datça

Her tatil beldesinde ve tekne turunda bir akvaryum koyu oluyor. Ancak Datça Akvaryum Koyu gerçekten isminin hakkını çok iyi veriyor. Ne kadar derin olursa olsun zemin her zaman gözüküyor ve yüzmesi çok keyifli. Genelde turda en sevilen yer oluyor.

  1. Kargı Koyu

Datça’nın popüler koylarından biri olan Kargı Koyu’na karadan da ulaşım var. Tekne turları sadece açıkta yüzme turu yapıyor. Bu arada bu koyda Caretta Carettalar ile karşılaşmanız çok olası. Ancak kesinlikle zarar vermiyorlar.

Datça’da tekne turları, bu benzersiz bölgede unutulmaz bir deneyim yaşamanın kapılarını aralar. Datça’nın gizli koyları, muhteşem manzaraları ve tarihi hazineleri, tekne turları sırasında keşfedilmeyi bekliyor. Bu yaz tatilinde Datça’yı ziyaret etmeyi düşünüyorsanız, tekne turunu programınıza eklemeyi unutmayın. Datça’nın sakin sularında kaybolmak ve doğanın tadını çıkarmak için hiçbir şey bu deneyimi geçemez.

You Might Also Like