Denizli

Hierapolis Antik Havuz

Türkiye’de turistik etkinliklerin olduğu fotoğraflara baksanız muhakkak denk geleceğiniz bir nokta Hierapolis Antik Havuz. Kleopatra Havuz Pamukkale olarak biliniyor. Bir rivayete göre Kleopatra burada yıkanmış. Peki sizin de yüzmeniz için neler yapmanız gerekiyor? Kleopatra Havuzu Pamukkale giriş ücreti nedir? hepsi aşağıda.

Antik Havuz Pamukkale Girişi Nerede?

Pamukkale havuzu Hierapolis Antik Kenti içindeki arkeoloji müzesinin hemen üstünde. Bu sebeple antik havuz olarak anılıyor. Buraya girmek için önce antik kente girmeniz gerekiyor. Müzekart geçerli.

Hierapolis Antik Havuz Giriş Ücreti

Kleopatra Antik havuz alanına girmek ücretsiz. Havuza girmek isterseniz 2024 yılı itibarı ile 200TL suya giriş ücreti var. Müzekartınız ile %60 indirim alıyorsunuz. 7 yaşından küçük çocuklara ücretsiz

Antik Havuza Nasıl Girilir?

İçeride ücretsiz soyunma kabinleri ve sembolik ücretli emanet dolabı var. Mayonuzu giydikten sonra havuz girişinden girebiliyorsunuz. Birkaç kere girip çıkmak mümkün değil.

Girmeye değer mi? Eğer yanınızda mayo var ise antik havuz varsa denemeye değer. Kaş Kekova ve Göcek Kleopatra Havuzu bölgesinde de deneyebileceğiniz tarihi eserlerle yüzmek her zaman nasip olacak bir şey değil.

Hiearapolis Antik Havuz Ziyaret Saatleri

Kleopatra antik havuz her gün açık. Giriş saatleri 08.00 – 18.00 arasındadır.

Havuz Suyu Nasıl?

Kleopatra havuz suyu tahmin edileceği üzere sıcacık spdalı su. Kaynaktan gelen sıcak su ile kış aylarında açıkhavada güzel bir deneyim yaşayabilirsiniz. Suyun içinde çok sayıda antik kalıntı da mevcut bu işin en keyif veren ikinci boyutu. Su inanılmaz berrak ama gözlük ve şnorkelle keşif yapabilirsiniz.

Havuza girmeyenler ise suyu yukarıdaki 2 tulumba ile deneyebiliyor. Aynı yerde para atılarak dilekte bulunuluyor. Pamukkalede havuz deneyimini en iyi yaşacağınız yer bu antik havuz.

Hiearapolis Antik Havuz alanında büyük bir restaurant var. Ancak fiyatlar turistlere yönelik olduğundan yüksek. Müzekartla çay kahve basit yiyeceklere indirim var. Hamburger ve biftek yemekleri sunuluyor. Tost gibi bir yiyecek isterseniz Pamukkale Traverten bölgesindeki kafeteryaya gidebilirsiniz.

You Might Also Like