Uncategorized

Uçak Biletlerinde İndirimli Fiyatlardan Nasıl Faydalanılır?

Uçak ile seyahat etme konforunu yaşamak için mutlaka yüksek bir bütçeye sahip olmanız gerekmez. Gayet uygun fiyatlarla yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinizde uçak bileti satın alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ise uçak biletlerini nasıl indirimli olarak satın alacağınızı öğrenmenizdir. İşte bu bilgiyi sizlere aktarmak istiyoruz. Uygulayabileceğiniz yöntemleri tek tek sıralayalım.

Erken Dönemde Uçak Biletinizi Alın!

Uçak biletinizi seyahatinizden sadece birkaç gün hatta birkaç hafta önce alıyorsanız daha yüksek rakamlarla ödeme yapmanız gerektiğini belirtelim. Çünkü bu durumda erken rezervasyon indirimlerini kaçırıyorsunuz demektir. Oysa tıpkı otellerde olduğu gibi uçak biletlerinde de erken dönemde satın alma işlemi tamamlanırsa indirimler uygulanıyor. Ancak bunun için biletinizi aylar öncesinden satın almanız gerektiğini de eklemeliyiz.

Eğer ucuz uçak bileti fiyatlarına ulaşmak istiyorsanız yolculuk planlamanızı da erkenden yapın ve hem gidiş hem de dönüş biletinizi yüz güldüren fiyatlarla satın alın. Bu indirimler yurt dışı seyahatlerde de geçerli oluyor. Yurt dışına çıkacağınız zamanlarda sadece tarihleri netleştirmeniz yeterli olacaktır. Tarihler net olduğunda biletinizi de gidiş – dönüş şeklinde alabilir ve erken rezervasyon indirimlerinden rahatlıkla faydalanabilirsiniz.

Kampanyalardan Faydalanın!

Bir diğer yöntem de kampanyalardan istifade ederek uçak biletini indirimli olarak almaktır. Havayolu firmaları yılın bazı dönemlerinde bazı uçuşlar için kampanyalar düzenliyor. Bu kampanyalar ise sınırlı sayıda uçak biletini kapsıyor ve haliyle kampanyaları öğrenenler kısa zamanda biletini satın alıyor. Kısacası indirimli biletlerin satılma süresi çok uzun olmuyor. İşte bu nedenle havayolu firmalarının düzenlediği kampanyalardan olası en kısa zamanda haberdar olmanız gerekir.

İşte bu noktada devreye internetin sağladığı kolaylıklar giriyor. Pegasus, kampanyaları en çok ilgi gören ve yüksek oranda indirimler uygulayan havayolu firmalarının başında geliyor. Eğer Pegasus internet sitesine tıklayarak e posta üyeliğinizi başlatırsanız kampanyalar hakkında düzenli olarak e posta alır ve bilgilendirilirsiniz. Bu sayede uçak biletleri ya da sunulan diğer hizmetler için uygulanan indirimlerden de faydalanma şansınız olur. Bu kampanyalar ek bagaj hakkı gibi diğer hizmetleri de kapsayabiliyor. Dolayısıyla pek çok indirim fırsatından ilk olarak haber alanlar listesine kaydınızı yaptırmış oluyorsunuz.

Kampanyalardan faydalanarak biletinizi neredeyse yarı fiyatına dahi satın alma şansınız olabilir. Ayrıca internetten gideceğiniz yerler hakkında bilgi alabilirsiniz. İnternetin sağladığı kolaylıklardan ve avantajlardan daha fazla yararlanarak Sabiha Gökçen Havaalanından İstanbul’un herhangi bir yerine ulaşmak için https://iett.istanbul/ adresini de ziyaret edebilirsiniz.

Fiyat Araştırması Yapın!

Biletinizi satın almadan önce mutlaka uçak bileti fiyatlarına göz atmalısınız. Pegasus, ucuz uçak bileti dendiğinde ilk akla gelen havayolu firması oluyor. Pegasus internet sitesi üzerinden seyahat etmek istediğiniz lokasyonu seçin. Sonrasında uçak bileti fiyatlarına ve uçuş seferlerinin olduğu tarihlere, saatlere göz atın. En uygun bilet fiyatını sunan uçuş seferini seçin. Bildiğiniz gibi uçuş seferlerinde fiyatlar her tarih ve saat için aynı değildir. Her dönem geçerli bir sabit fiyatlandırma olmuyor. Bu nedenle bilet fiyatlarının ucuz olduğu zamanları seçebilirsiniz.

Tatil dönemlerinde uçak biletlerine olan ilgi artar çünkü daha fazla sayıda insan seyahat eder. Bu da bilet fiyatlarının bir miktar yükselmesi anlamına gelir. Hafta sonlarında da bu durum geçerli olabiliyor. Sizin yapmanız gereken ise olabildiğince tatil günlerinde seyahat etmemek, hafta içi günlerde seyahat edecek şekilde uçak biletinizi almaktır. Bu sayede daha düşük rakamlarla biletinizi satın alma şansınız olur.

Gece saatlerinde düzenlenen uçuş seferleri için daha uygun fiyatlar geçerli olabiliyor ancak bu durum her lokasyon için geçerli değildir. Dolayısıyla tarihler kadar uçuş saatleri konusunda da kısa bir araştırma yapmanızda fayda olacaktır.

Popüler Lokasyonlara Uçak Daha Pahalı!

Eğer amacınız sadece uygun fiyatlara yeni yerler görmekse bu durumda popüler lokasyonlar yerine daha az tercih edilen lokasyonlara yönelebilirsiniz. Çünkü belirli bir popülerlik kazanmış olan yerlere seyahat etmek için biraz daha yüksek bir bütçe ayırmanız gerekir. Oysa yeni yerler görmek ve keşifler yapmak için seçiminizi mutlaka bu yerlerden yana yapmanız gerekmiyor. Daha düşük bir bütçe ile uçak bileti satın almayı hedefliyorsanız gezmek için yer seçimi yaparken de bu bilgiyi göz önünde bulundurun.

BolPuan Kullanın!

Pegasus tercih edildiğinde uçak biletlerini daha düşük fiyatlarla hatta ücretsiz olarak alma şansı da bulunuyor. Bu şansa sahip olanlar ise BolBol uçuş programına dahil olanlardır. E posta adresiniz ya da telefon numaranız ile siz de bu uçuş programına katılabilirsiniz. Bu sayede BolPuan kazanabilir ve kazandığınız BolPuanları da uçak bileti satın alırken kullanabilirsiniz. Yeterli oranda BolPuan sahibi olursanız bu BolPuanlar karşılığında ücretsiz olarak bilet alma fırsatını dahi yakalayabilirsiniz.

BolPuan nasıl kazanılır sorusunun yanıtı ise Pegasus internet sitesinde bulunuyor. Hem uçak bileti fiyatlarına göz atmak hem de BolBol uçuş programına dahil olmak için siz de Pegasus internet sitesine tıklayın. Artık uçak seyahatlerinizde bilet almak için gayet düşük bir bütçe ayırmanız yeterli olacaktır. Ucuza bilet almak bu kadar kolayken daha fazla ödeme yapmayın!

You Might Also Like